وصیت نامه شهدا

هدفم از حضور در جبهه، آزادی کربلای حسین است

شهید «حسین امانی» در وصیت‌نامه‌اش می‌نویسد: «هـدف مـن لبیک گفتن به ندای امام و برداشتن حق از گردن خـود و رضـای خـدا و خـشنودی امـام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و در پایان آزادی کربلای حسین است.»

 

شهید حسین امانی نهم دی ۱۳۵۰ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش علی و مادرش طاهره نام داشت. دانش‌آموز اول متوسطه بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. پنجم مرداد ۱۳۶۷ در اسلام‌آباد غرب توسط نیرو‌های سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای فردوس رضای زادگاهش واقع است.

فرازهایی از وصیت‌نامه شهید:

هدفم از حضور در جبهه، آزادی کربلای حسین است
خداونـدا! تمامی امامان، پیامبران، ملائکه و فرشتگان را شاهد می‌گیـرم کـه هـدف مـن لبیک گفتن به ندای امام و برداشتن حق از گردن خـود و رضـای خـدا و خـشنودی امـام زمان (عجل الله تعالی فرجه) و در پایان آزادی کربلای حسین است.

و حالا پیام من بـه امـت حزب‌الله و شهیدپرور پشت جبهه این است که‌ ای برادران! هرگز جبهه‌ها را خالی نگذاریـد و به فرموده‌های امام گوش دهید و از روحانیت متعهد جدا نشوید که اگر جدا شـوید، روز بدبختی خود را آغاز کرده‌اید و نگذارید که منافقین بین شما تفرقه بیندازند. اسـتغفار و دعـا را از یاد نبرید و همدیگر را دعا کنید. به نمـاز و عبـادت و دعـا اهمیـت بیـشتری بدهیـد. حضور خود را در جبهه‌های حق علیه باطل ثابت نگه داریـد و در بزرگـی و عظمـت امـام دقت کنید. صداقت و اخلاص خود را همچون او حفظ کنید.

خدایا! مرگ ما را شهادت در راه خودت قرار بده

آخـرت خـود را بـه دنیـای خویش مفروشید. همیشه از خدا طلب آمرزش کنید و به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید. خمس و زکات را فراموش نکنید، زیرا خداوند آن را واجب دانسته است. غفلت و بی‌تفاوتی را از خود دور کنید. اما یک نصیحت هم به برادران دارم و آن این است که واقعـاً سزاوار یک مسلمان نیست که در رختخواب ذلت بمیرد، چون ما در دعاهایمان مـی‌گـوییم: «خدایا! مرگ ما را شهادت در راه خودت قرار بده» و این را می‌دانید که مـرگ بـرای همـه حتمی است و این را خدا وعده داده است و انسان برای آخرت آفریده شده است نـه بـرای دنیا، نه برای هستی، برای مردن و نه برای زنـدگانی. پـس بترسـید از اینکـه مـرگ شـما را دریابد و شما در حال گناه باشید. نصیحتی دارم به شما مادران:‌ ای مادران! هرگز از رفـتن فرزندانتان به جبهـه جلـوگیری نکنیـد و در تربیـت فرزنـدانتان بکوشـید و نکنـد از رفـتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری کنید که در آخـرت نمـی‌توانیـد در محـضر خداونـد جـواب حضرت زینب (سلام الله علیها) را بدهید. به امید پیروزی رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا