وصیت نامه شهدا

پرچم انقلاب را باید به دست صاحب عصر امام زمان«عجل الله تعالی فرجه» برسانیم

وصیت نامه شهید اصغر نوروزی

پرچم انقلاب را باید به دست صاحب عصر امام زمان«عجل الله تعالی فرجه» برسانیم

در وصیت نامه شهید اصغر نوروزی آمده است: امیدوارم که پرچم انقلاب جمهورى اسلامى ایران به پرچم انقلاب حضرت مهدى «عجل الله تعالی فرجه» بپیوندد و حکومت عدل الهى در تمام جهان بر سر مظلومان سایه گستراند و سربلند و استوار باشد.

شهید اصغر نوروزی در تاریخ یکم مردادماه 1324، در خانواده‌ای اهل ایمان و تقوا چشم به دنیا گشود.

 

وی پس از چندی مجاهد در جبه‌های حق علیه باطل در تاریخ نوزدهم دی ماه 1365 به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

در ادامه وصیت نامه این شهید والامقام را می‌خوانید.

«بسم الله الرحمن الرحیم»

(و لا تحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون) آل عمران 169

مپندارید کسانى که‌ در راه خدا کشته شده‌اند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خداى‌خود روزى مى برند.

با سلام و درود بر پیشگاه بقیة الله الاعظم روحى فدا و سلام به منجى عالم بشریت ابراهیم دوران موسى زمان درهم کوبنده ستمگران پیر جماران منجى نصر بت شکن عصر نایب بر حقش رهبر کبیر انقلاب اسلامى ایران و جهان و حامى مستضعفان.

و سلام بر قلب امت یاور امام حضرت آیت الله العظمى منتظرى مجاهد نستوه «دامة حفاظة» و سلام بر این امت شهید پرور ایران که خالصانه با مال و جانشان از حریم دین و اسلام پشتیبانى از امام کردند و لبیک گفتند و سلام و درود بر شهداى عملیات هاى اخیر و افتخار آفرینان جبهه هاى حق علیه باطل مخصوصا به سالار شهیدان سرور آزادگان و آزادمردان، جگرگوشه زهرا «سلام الله علیها» و پاره تن رسول الله «صلی الله و آل وسلم» حسین ابن على علیه السلام و مى گوییم اى حسین جان اگر در کربلا نبودیم که لبیک به نداى هل من ناصر ینصرنى شما بگوییم.

ولى جواب فرزندت روح خدا را مى‌دهیم و تا آخرین قطره خون بدنمان در راه خدا اسلام قرآن و در راه شما جانفشانى کرده و پیرو خط سرخ ولایت فقیه خواهیم رفت.

سلام و درود به رزمندگان سلحشور و یاران حسین و پیروان خمینى در جبهه‌هاى نبرد حق علیه باطل و شکست ناپذیران همیشه در صحنه و سلام و درود به مفقودین و مجروحین و معلولین جنگ تحمیلى و سلام به اسراى عزیزی که چشم به راه همرزمانشان هستند که کاخهاى ستم بغداد در زیر پایشان کوبیده شود و دست دردست هم کربلاى حسین و قدس عزیزمان را از چنگال اسرائیل غاصب آزاد سازند و با هم پرچم توحید و دین مبین اسلام در تمام جهان استوار نمایند و بنام الله یار مظلومان این وصیت نامه را شروع میکنم.

خدایا تو خود شاهدى که با تمام بار سنگین گناهان تمامى تلاش خود را به کار بردم تا در جهت خوشنودى تو حرکت کنم به جبهه آمدنم فقط به این امید است که با ریخته شدن خون ناقابلم در راه تو گناهانم آمرزیده شود و امام بزرگوارمان فرموده است چشم امید من به شما جوان‌ها است.

ما جوانان نیز چشم امیدمان به اوست و او را تنها نخواهیم گذاشت و همواره یار و یاور او خواهیم بود و این خط رسالت و امامت را دنبال خواهیم کرد و با صراحت میگویم که من این راه را آگاهانه انتخاب کرده‌ام و آن را به عنوان یک وظیفه انجام می دهم.

انسان یکبار به دنیا آمده و یکبار می میرد پس چه بهتر این مردن در راه خدا باشد چنین انسانى هرگز خود را تنها و بى پناه و سرگردان یا پوچ و بى‌ارزش نمى‌یابد.

دشمن بداند که ما عاشق شهادت هستیم تا دمار از روزگار سلطه گران آمریکایى و جیره خواران و مزدوران آنها در نیاوریم از پاى نخواهیم نشست.

در راه خدا جهاد کنید بکشید و کشته شوید؛ این وعده حتمى خدا در تورات و انجیل و قرآن است.

وصیت نامه یکى از عاشقان حضرت ابا عبد الله الحسین «علیه السلام» عضو کادر مرکزى انجمن اسلامى شهید مطهرى «رضوان الله تعالى علیه» در شهر مقدس خون و قیام و مقلد واقعى خورشید جماران حضرت روح الله روحى له الفداء و پاسدار رشید اسلام برادر شهید حاج اصغر نوروزى.

خون کربلا مى جوشد و ما وظیفه داریم انتقام آن خون هایی که مظلومانه ریخته شده است بگیریم.

اى کاش حسین «علیه السلام» در بین ما بود و مى‌دید که چگونه مردان خدا به ندایش پاسخ مثبت داده‌اند و نهالى که کاشته است با خون خود آبیارى می کنند.

امرزو یزید زمانه براى ریختن خون حسین «علیه السلام» زمان و یارانش با لشگرى تا دندان مسلح آمده ولى ما همه آن ها را در کربلاى سوسنگرد و خونین شهر هویزه آبادان دفن خواهیم کرد و انقلابمان را به سراسر جهان صادر خواهیم نمود تا دیگر هیچ ابرقدرت و زور مدارى نباشد که به فکر تجاوز بیافتد.

سلام پدر سلام بر تو اى پدر مهربان که زحمت زیادى کشیدى تا توانستن چنین فرزندى تربیت کنى و در راه خدا و حریم دین اسلام هدیه نمایى هر چند من نتوانستم براى شما خدمتى بکنم تا جبران حداقل زحمات شما باشد، ولى امید است مرا ببخش چون بخشش از بزرگان است التماس عفو دارم.

سلام بر تو اى مادر عزیز و مهربانم؛ با این حال که مى‌دانم احادیث و روایت فراوان در مورد مادر ذکر شده چنان که مى‌فرمایند کلید بهشت در زیر پاى مادران است من نتوانستم خدمتى به شما بکنم ولى باید بگویم آفرین بر تو که توانستى شیر پاک به من دهى و خودت را در پیش فاطمه زهرا سلام الله علیها رو سفید کنى و امیدوارم مرا حلال کنید.

اى خواهرنم و اى همشیرگانم که همیشه دوشادوش من بودید و مهر خواهرى در حق من داشتید و همچنین انتظار مهر برادرى اگر من برادر خوبى براى شما نبودم ولى امیدوارم مرا ببخشید و حلال کنید.

اى همسرم «حاجیه خانم» اى راز دارم و اى همدردم، در این لحظات آخر براى شما سلام می کنم و سزاوار سلام من هستى چون که من نتوانستم در مدتى که با هم زندگى می کردیم حد اقل همسر خوبى براى تو باشم و نمى‌دانم چطورى جبران این همه زحمات شما را بکنم و از خجالت شما در آیم تو که همیشه با داشتن و نداشتن من ساختى ولى کسى ندانست که ما چکار می کنیم ولى انتظارم از شما بیشتر از این ها شده است و آن این است که:
مربى خوبى براى بچه هایم باشى و خوب تربیت کنى و تحویل جامعه دهى؛

همچنان که زحمات و سختى ها را توانستى همیشه متحمل شوى و مرا در جامعه سر بلند و پیروز کنى همانطور باعث سر بلندى فرزندانم و افتخار جامعه اسلامى و سرمشق جامعه بشریت شوى و البته مى دانم براى شما سخت است ولى شما اهل بیت رسول الله را بیاد بیاورید یقینا مشکل حل و آسان میشود و به تحقیق اجرى عظیم خواهید رسید؛ بر دواى فرزندانم اى جگر گوشگانم مى دانستم که شما اگر «فرداى بزرگ» در جلوى من بایستید و بگویید پدر شما از جنگ دین اسلام با کفر براى ما تعریف کن، یک مقدار ى از جبهه تعریف کنید آن وقت من شرمنده و خجالت زده شوم نتوانم جواب شما را بگویم و بگویید پس شما که در عصر جهاد زندگى مى کردى چکار کردید براى اسلام و انقلاب.

من هر چند مى دانم که نتوانستم پدرى باشم که با شما هم آغوش شوم؛ فرزندانم من هم این را دلم مى خواست، ولى افسوس که این ستمگران و یزیدیان زمان از این حریم دین مقدس اسلام دست بر نمى دارند و تجاوز به خاک و نوامیس مسلمین کردند و ترسیدم فرداى محشر از روى رسول الله و اهل بیتش شرمنده باشم؛

یار دیرین این امام عزیز نباشم و این روح خدا تنهاست، جان در راهش باید فدا کرد و شما چون زینب و مثل کودکان حسین «علیه السلام» راه آن ها را ادامه دهید، چنانکه تاریخ بر شما افتخار کند و با حفظ حجاب بکوشید تا یارى از خون شهدا و حمایت از من کنید بلکه با این عمل مرا در پیش اهل بیت ائمه اطهار و سفید نمایید چون حفظ حجاب مسئله است.

اگر شما ناراحت شدید به یاد کودکان امام حسین و کودکان شهداى عزیزمان هم آغوش شوید و شماها همیشه خوشبخت و پیروز هستید و همیشه در صحنه دعاها، دعاى توسل و دعاى کمیل و نماز جمعه، حاضر شوید و به اندازه خودتان به نداى حضرت امام عزیز روحى له الفداء لبیک گویید و بدانید ما هر چه داریم از این دعاهاست.

حق پیروز است؛ و سلام بر روحانیت مبارز پیرو خط سرخ ولایت فقیه و سلام بر بندگان صالح و شما اى مجاهد فى سبیل الله آقاى شیخ امیر على صائنى سلام بر تو که مدتها با شما رفیق و دوست بودیم خواستم بگویم که وظیفه بزرگ و عظیم و سنگین دارى و بزرگ محل و سنگردار مسجدها هستى، امیدوارم که مثل کوه استورا باشى و آن توانى که به شما خداوند عطا کرده دریغ نفرمایى و همیشه در صحنه باشى و این مردم را دعوت به دستورات دین و قرآن و اسلام بکنید و یکپارچگى با آن مردم قهرمان و شهید پرور و همیشه در صحنه که با مشتهاى گره کرده آنها مى توانند به دهان شرق و غرب و یاوه گویان جهان بزنند حفظ نمایید و از همگى شما عزیزان حلایت مى طلبم.

امیدوارم که پرچم انقلاب جمهورى اسلامى ایران به پرچم انقلاب حضرت مهدى «عجل الله تعالی فرجه» بپیوندد و حکومت عدل الهى در تمام جهان بر سر مظلومان سایه گستراند و سر بلند و استوار باشد.

و السلام علیکم ورحمة الله و برکاته.

به امید پیروزى رزمندگان اسلام و طول عمر امام عزیز و برقرارى حکومت الهى در جهان.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدى حتى کنار مهدى خمینى را نگهدار از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزا

شور یده دلان زبند زندان رفتند/
مرغان سحر بسوى بستان رفتند/

برخیز تو اى زکاروان جا مانده/
با بانک جرس سبک سوارن رفتند/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا