زندگینامه شهدا

از اهدای خون تا اهدای جان

شهید منصور سعادت بخش

شهید “منصور سعادت بخش” با حضور در مراکز انتقال خون و اهدای خون سعی در اثبات آمادگی برای اهدای جان خویش داشت و هر بار كه مقداري خون هديه مي كرد آن روز را با سرور و شادي می گذراند ولی اين مقدار را كافي نمي دانست و در حقیقت مي خواست تا همه وجود خود را در راه به اهتزاز در آمدن پرچم لا اله الا الله اهداءكند.

 

 

شهید”منصور سعادت بخش”، یکم فروردين 1348، در شهرستان دزفول به دنيا آمد. پدرش حسن(فوت 1359) كارگری می کرد و مادرش زهرا نام داشت. دانش آموز سوم راهنمايي بود.

تحصیل

در سال 1354 در يكي از دبستانهاي دزفول جهت تحصيل ثبت نام نمود. در سال 1359 همزمان با شروع جنگ تحميلي به علت فوت پدر از مهر پدري محروم شد ولي همچنان پس از گذراندن دوره ابتدائي وارد مقطع راهنمائي شد و تا سال دوم راهنمائي مشغول به تحصیل شد. لکن به دلیل اوضاع نامساعد معیشتی ترك تحصيل نمود و به شغل صافكاري مشغول شد.

خصوصیات اخلاقی

وی همواره شبها در مسجد پاسداري مي داد و علاقه وافري به پاسداري داشت. شبها و روزهائي كه بيكار بود اوقات خود را در مسجد بسر مي برد. در لباس پوشيدن بسيار ساده بود و هميشه لباسهاي ساده را انتخاب مي كرد. در نحوه لباس پوشيدن ديگران از لحاظ شرعي بسيارحساس بود و از ديگر صفات بارز او مي توان به عدم علاقه او به دنيا و زرق و برق هاي دنيوي اشاره کرد.

درخواست حضور در جبهه

هر چند كه ایشان سن کمی داشت اما روح بزرگ او علاقه زيادي به شركت درجبهه هاي حق عليه باطل داشت و بدين منظور در سال 1364 به همین منظور اقدام کرد و درخواست خود را تقدیم مسئولین ذیربط نمود ولي به علت کمی سن از اعزام او ممانعت به عمل آمد.

اهداء خون 

ایشان با حضور در مراکز انتقال خون و اهدای خون سعی در اثبات آمادگی برای اهدای جان خویش داشت و هر بار كه مقداري خون هديه مي كرد آن روز را با سرور و شادي می گذراند ولی اين مقدار را كافي نمي دانست و در حقیقت مي خواست تا همه وجود خود را در راه به اهتزاز در آمدن پرچم لا اله الا الله اهداءكند.

اعزام به جبهه

در تاريخ بیست وپنجم اسفندماه 1364جهت فراگرفتن فنون نظامي به شهرستان بهبهان اعزام و پس از گذراندن دوره آموزشي به طور كامل موفق به شركت در جبهه گردید و بعد ازمدتی به خانه باز گشت. براي دومين بار در سال 1365 با انصار الحسين(ع) به جبهه اعزام شد كه پس از چند ماه در جبهه و پادگان با عشق و علاقه زياد در عمليات پيروزمندانه كربلاي چهار شركت نمود و با شجاعت و حماسه ای که از خود نشان داد، لیاقت خویش را برای شهادت ثابت کرد.

شهادت

سرانجام  در روز پنج شنبه چهارم دی ماه 1365 در منطقه عملياتي كربلاي 4 به آرزوي ديرينة خود كه همان شهادت در راه خدا بود رسيد. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 10 =

دکمه بازگشت به بالا