زندگینامه شهدا

نگاهی به زندگی شهیدی که از ۷ سالگی نماز می‌خواند

شهید سیروس عمرانیان

شهید سیروس عمرانیان، یادگار «علی‌اصغر» و «گل‌نسا» شانزدهم تیر ماه سال ۱۳۴۲ در شهرستان فیروزکوه در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. دوران شیرین کودکی پسری باهوش بود، و از روحیه معنوی خاصی برخوردار بود، به طوری که در چهره‌اش کاملاً مشخص بود که در آینده فردی مومن، با نماز و با خدا خواهند بود. همین که به هفت سالگی رسید نماز خواندن و قرآن خواندن را شروع کرد و همیشه همراه مادرش به عبادت و خواندن قرآن کریم می‌پرداخت.
 
در سن هفت سالگی وارد مدرسه شد و تا اخذ دیپلم به تحصیلاتش ادامه داد و به نحوه خوب و اسلامی به تکالیف را انجام داد و از مراسم‌های بُعد اخلاقی و فساد دوری نموده و با علما و افراد مسجدی نشست و برخاست داشت. با دوستان و خود بسیار رفتار نیک داشت و آنها را به نماز و روزه دعوت می‌کرد. در بیرون از خانه به فقرا و مستمندان کمک می‌کرد. همیشه در آن زمان آرزو داشت که خدمت به جامع اسلامی انجام دهد و بزرگترین آرزویش در زمان جنگ تحمیلی شهادت بود.
 
شهید با اخذ مدرک دیپلم به سپاه رفت و در بسیج شرکت می‌کرد و از طریق سپاه پاسداران شهرستان فیروزکوه به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد. این شهید گرانقدر سوم مردادماه سال ۱۳۶۱ با سمت آر پی جی زن در عملیات رمضان واقع در شرق بصره عراق بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. پیکر پاکش در گلزار شهدای بهشت سجاد به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا