زندگینامه شهداوصیت نامه شهدا

زندگینامه شهید اصغر اسدبیگی

شهید اصغر اسدبیگی

تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۲/۰۲
محل تولد : همدان – تویسرکان
تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۰۳/۲۸
محل شهادت : پاوه
محل آرامگاه :کرمانشاه – باغ‌فردوس


زندگینامه شهید اصغر اسدبیگی

شهید اصغر اسدبیگی در سال ۱۳۴۰ در یکی از روستاهای همدان به جهان دیده گشود و در سن ۹ سالگی همراه خانواه به کرمانشاه مهاجرت نمودند
ایشان مدارج  تحصیلی خود را تا مقطع دیپلم با نمراتی خوب به پایان رسانید و در سال اخذ دیپلم به علت مصادف شدن با اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی و تفصیلی دانشگاههای کشور به خدمت مقدس سربازی راهی شدند
شهید در طی خدمت خود در جبهه های مختلفی با بدخواهان این مملکت و انقلاب به نبرد پرداخت و سرانجام در منطقه غرب و جبهه نیسانه واقع در پاوه که در آن زمان پایگاه ضد انقلابیون بود بدست ضد انقلابیون از خدا بیخبر به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
شهید اصغر اسدبیگی از همه نظر زبانزد همه فامیل و هر که او را می شناخت بود و ضایعه از دست دادنش قلب تنها خانواده را نسوزاند و همیشه یادش در دلها باقیست.

وصیتنامه شهید اصغر اسدبیگی

بسمه تعالى
برخانواده‌ام سلام  مى رسانم .پدرم اى کسى که سالهابراى پرورش فرزندت رنج و زحمت را تحمل کرده ازخداوند متعال سلامتى تو را خواستارم برتو مادرم، که شیره جانت رابراى فرزندت دریغ نکرده اى شما را به خدا مى سپارم .
همچنین بر برادران و خواهران نیزسلام مى‌رسانم و سلامتى آنها را از خدا خواستارم ،خانواده عزیز و دلبندم چند لحظه ‌اى باشما حرف دارم .
خو ن شهید همیشه حیات بخش پیکر بى جان جامعه است و شهیدى که راهش راه خدا باشد ویژگى تازه اى دارد و الگوى والاى انسانى است و آرمان او هم انسانى است آن شهید نه تنها باخون خود راه جامعه را ترسیم میکند بلکه به آیندگان مى آموزد که خون بر شمشیر پیروز است و همچنین مى آموزد هرگاه ملتى با اراده پولادین و عزمى راسخ به پا خواستند هیچ گونه سلاحى جلو دارش نیست و اگر این ملت بپا خواسته مردند که در حقیقت شهیدند که باشهادتشان درسهاى مى آموزند و اگر زنده ماندند راه شهیدان را ادامه خواهند داد و رسالتى را که بردوش آنهاست به نحو احسن انجام خواهند داد.
و پیامى براى توبرادرم ،بدان که خدمت سربازى را بعنوان یک مسئولیت مى پذیرم و دربرابر آن خود را مسئول مى دانم ،برادرم سعى کن که در زندگى همیشه راه الله را پیشه کنى و در این صورت است که در همه مشکلات پیروز مى شوید.و به مقام شهید کمى فکرکن که شهید مقامى بس والا در بارگاه ایزدى دارد.  شهید قلب تاریخ است .و همانند قلب خون را به رگهاى جامعه مى دهد و مردم را از تنبلى و سستى به حرکت و قیام دربرابر ظلم و جور وا مى دارد.
منبع
پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا