زندگینامه شهدا

زندگینامه شهيد حسين اسدي‌ خانوكي

شهيد حسين اسدي‌ خانوكي

بسم رب الشهداء و الصدیقین
✨شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان “عند ربهم یرزقون” اند
و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگارند.✨
امام خمینی (ره)
نام :حسین
نام خانوادگی: اسدی
شغل: سپاهی پاسدار
تاریخ تولد: سال1339
محل تولد: خانوک
تاریخ شهادت:26مهر1388
محل شهادت: پیشین سرباز
✨شهيد حسين اسدي‌ خانوكي فرزند علي‌اكبر سومين شهيد خانواده در سال 1339 در شهر خانوك از توابع شهرستان زرند به دنيا آمد.
آنها 5برادر و 2خواهر بودند. حسین مقطع دبستان را در شهر خانوک، راهنمایی را در شهر زرند و دبیرستان را در کرمان گذراند.
وي حضوري فعال در صحنه‌هاي مختلف و از جمله تظاهرات در دوره انقلاب اسلامي داشت و پس از پيروزي انقلاب و شروع جنگ تحميلي به عنوان بسيجي به ميدان‌هاي نبرد حق عليه باطل عزيمت كرد و سپس در آبان ‌ماه سال 1360 عضو نرسمي نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شد.
با عضويت در سپاه پس از مدتي عازم مناطق جنگي شد و با شروع عمليات‌هاي بزرگ دفاع مقدس در عمليات‌هاي فتح‌المبين و بيت‌المقدس به همراه دو برادر شهيدش حضوري فعال داشت.
وي در مسئوليت‌هاي متعددي در ستاد منطقه 6 سابق سپاه و لشكر 41 ثارالله در زمان جنگ و بعد از آن خالصانه خدمت كرد، از جمله مسئوليت‌هاي وي مي‌توان به مسئول دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در لشكر 41 ثارالله و همچنين مسئول دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در قرارگاه قدس و معاون تبليغات و روابط عمومي قرارگاه قدس اشاره كرد و در اين مدت به عنوان سرباز فداكار ولايت در عرصه‌هاي فرهنگي خدمات ارزشمندي از خود به جاي گذاشت.
وي در كنار خدمت در سپاه به عنوان بسيجي فعال و مخلص با حوزه مقاومت خانوك و هيئت ‌هاي مذهبي آن منطقه همكاري فعالي داشت و برگزاري چند همايش براي شهداي منطقه خانوك از اقدامات فرهنگي اين سردار شهيد سرافراز اسلام است.
عروج:
با آغاز ناامني‌ها در منطقه شرق كشور و شروع ماموريت قرارگاه قدس، حضور مشتاقانه وي در اين مناطق برگ ديگري از دفتر زندگي وي به ثبت رسيد و توانست با حضور خود و استقرار خانواده در شهر زاهدان به حمايت از انقلاب و ايجاد وحدت بين برادران شيعه و سني گامي موثر براي دفاع از حكومت اسلامي بر دارد و تا اينكه در اوايل طلوع 26 مهر ماه 1388 دعوت حق را لبيك گفت و به شرف شهادت نائل آمد.
نوشته امام خمینی (رحمت الله ) به شهيد حسين اسدي‌ خانوكي قبل از شهادت

سال 63 تعدادی از خانواده‌های شهدای استان کرمان را برای دیدار با حضرت امام خمینی(ره) به تهران بردند. به خانواده‌ها اعلام شده بود که یک عکس از شهید خود را همراه بیاورند که حضرت امام امضا کنند.
حسین اسدی هم که از از اعضای خانواده‌های شهدا بودند نیز، در این دیدار حضور داشتند. ایشان یک عکس از خودشان را لا به لای عکس شهدا می‌گذارند و حضرت امام(ره) هنگام امضای عکس‌ها؛ به عکس حسین که می‌رسند با اینکه صاحب عکس را مقابل خود می‌بینند؛ روی عکس می‌نویسند: خداوند این شهید مسعود را رحمت فرماید.
حسین اسدی (برادر دو شهید) روز 26 مهرماه سال 1388 درمنطقه «پیشین» از توابع زاهدان به همراه سردار نورعلی شوشتری به شهادت رسید.
شادی ارواح پاک و طیبه و مطهر و منور امام(رحمت الله علیه) و شهداء ، و برای سلامتی وطول عمر نایب برحق امام عصر(عجل الله تعالی)، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) صلوات ــــــــــــــــــــــ  اختصاصی کانال حر زمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 8 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا