زندگینامه و وصیت نامه سردار رشيد اسلام شهيد علي اكبر يارمحمدي

 سردار رشيد اسلام شهيد علي اكبر يارمحمدي
نام پدر : صفر
نوع عضويت : سپاه
محل تولد : همدان
تاريخ تولد :  ۲۱ / ۰۱ / ۱۳۲۲
تحصيلات : 6 نظام قديم
سمت : فرمانده پيش مرگان كرد مسلمان
محل شهادت : دهگلان كردستان
تاريخ شهادت :  ۲۴ / ۰۸ / ۱۳۵۹

 زندگي نامه

خورشيد وجود شهيد علي اكبر يارمحمدي در سال‌هاي ظلمت و تاريكي شاهنشاهي از شهرستان مريانج طلوع كرد. با پشت سرگذاشتن دوران كودكي و نوجواني به صف مجاهدان راه خدا و مبارزان انقلابي پيوسته و شجاعانه در برابر رژيم پليد و منحوس پهلوي ايستاد. او در اين راه تحت تعقيب عوامل ساواك قرار گرفت و يك‌بار دستگير و به‌شدت مورد شكنجه واقع گرديد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي شهيد يارمحمدي به‌خدمت نهادهاي انقلابي درآمده و خود را وقف مجد و عظمت نظام اسلامي نمود. او پس از استقرار شهيد مدني در همدان خدمت در ركاب ايشان و ملازمت و همجواري با آن مرد الهي را برگزيد. شهيد يارمحمدي در ستاد عملياتي كه شهيد مدني تشكيل داده بود به فعاليت پرداخت به همراه تعدادي از دوستانش كليه فعاليت‌هاي اجرايي آن ستاد را بر عهده گرفتند.
او با درخواست شهيد مدني سرپرستي غار عليصدر را پذيرفت و با حل و فصل نزاع در منطقه، درآمدهاي آنجا را پس از سال‌ها به بيت المال باز گردانيد.
در شهريور ۵۹ با حكم شهيد بروجردي به فرماندهي پيش مرگان كرد مسلمان در دهگلان كردستان منصوب شد. او در مناطق كرد نشين دهگلان و اطراف به فعاليت‌هاي عمده‌اي پرداخت و سرانجام در همين راه به فيض عظماي شهادت نايل گرديد.

وصيت نامه

آنانرا كه در راه خدا كشته مي‌شوند مپنداريد كه مرده‌اند بلكه زنده‌اند و نزد خداوند روزي دارند و شاهد و ناظر مي‌باشند.

پدر و مادر عزيزم و برادران گرامي و ديگر عزيزانم. ما از خدا هستيم و به سوي خدا برگشت مي‌كنيم اگر در زندگي مسير حركتمان خدا باشد لذا راهي را كه من چندين سال پيش انتخاب كرده‌ام اميدوارم كه در جهت ا… بوده و خواهد بود انشاء ا… . پس لازمه اين راه فنا كردن خود در راه رسيدن به خداست. اگر روزي شنيديد كه اين خون ناقابل من در راه اسلام و به ثمر رساندن انقلاب اسلامي ريخته شد آن روز را روز جشن قبولي قرباني خود بدانيد و فرزندانم را طوري تربيت كنيد كه سير تكاملي خود به طرف خدا فراموش نكنند و مرگ سرخ در ميدان نبرد را به مرگ سياه در رختخواب نرم ترجيح دهند.
والسلام علي من تبع الهدي
۲۲/۶/۵۹
علي اكبر يارمحمدي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =