زندگینامه شهید علی اکبر اژه ای

بسم رب الشهداء و الصدیقین
✨شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان “عند ربهم یرزقون” اند
و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگارند.✨
امام خمینی (ره)
نام : علی اکبر
نام خانوادگی: اژه ای
تاریخ تولد:1331/05
تاریخ شهادت:1360/04/07
زندگینامه :
حجت الاسلام علی اکبر اژه ای در سال 1331 در شهر اصفهان متولد شد، او دوران کودکی را در سایه حضرت “آیت الله علی محمد اژه ای” سپری کرد، و پس از اتمام دوره ی راهنمایی به تحصیل علوم دینی پرداخت، علی اکبر پس از اخذ مدرک دیپلم با نظر “آیت الله گلپایگانی” در رشته روانشناسی و فلسفه دانشگاه اصفهان، ادامه تحصیل داد، اما به دلیل علاقه به علوم دینی همزمان به فراگیری علوم اسلامی پرداخت. و در رشته فلسفه نزد”دکتر بهشتی” تلمذ نمود.
اژه ای فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود را در سال 1344 در «کانون علمی و تربیتی جهان اسلام» آغاز کرد.
چندی بعد ساواک کانون را تعطیل نمود، اما حجت الاسلام اژه ای از پای ننشست، و فعالیتش را در مسجد امام علی (ع) ادامه داد. انتشار جزوات «فرصت در غروب» ساواک را به آنجا کشاند، آنان نیز با تکثیر این جزوات مخالفت کردند. حجت الاسلام اژه ای بار دیگر جزوات مسجد امام علی (ع) را در رابطه با انحرافات، مجاهدین خلق و جزواتی تحت عنوان «سلسله انتشارات مخصوص دانش پژوهان» به چاپ رساند.
وی در این جزوات از مقالات استاد مطهری، بهشتی، جعفری و پرورش استفاده می کرد. وی پس از ارتداد منافقین و شهادت «شهید واقفی» و «صمدیه لباف» به همکاری با سازمان مهدیون پرداخت. ایشان همچنین ارتباط فکری نزدیکی با گروه «توحیدی صف» داشت.
عروج :
او بارها مورد آزار و اذیت مزدوران ساواک قرار گرفت، وی پس از پیروزی انقلاب به عنوان عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی مرکز اصفهان فعالیتش را ادامه داد، مدتی به دفتر حزب در تهران انتقال یافت.
سرانجام روحانی مبارز و عاشق پس از سالها خدمت به اسلام در راه تعالی مردم کشورش در روز هفتم تیرماه سال 1360 در سن 29 سالگی توسط منافقین کوردل به شهادت رسید، و ایران اسلامی را در غمی عظیم فرو برد.
شادی ارواح پاک و طیبه و مطهر و منور امام(رحمت الله علیه) و شهداء ، و برای سلامتی وطول عمر نایب برحق امام عصر(عجل الله تعالی)، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) صلوات ــــــــــــــــــــــ  اختصاصی کانال حر زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =