زندگینامه علی اصلی پورفرقانی

بسم رب الشهداء و الصدیقین
شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان “عند ربهم یرزقون” اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگارند.✨
امام خمینی (ره)
نام: علی
نام خانوادگی: اصلی پورفرقانی
تاریخ تولد: 1343/01/01
تاریخ شهادت: 1360/06/29
زندگینامه :
علی اصلی پورفرقانی در سال 1343 بدنیا آمد و در کودکی با فوت پدر و مادرش از دامن پرمهر مادر و سایه آرامش بخش پدر محروم شد و سرپرستی او را خواهرش به عهده گرفت. تحصیلات خود را پس از دوره ابتدایی و راهنمایی در هنرستان صنعتی سیدجمال الدین اسدآبادی در رشته برق ادامه داد.
با تعهّد به مکتب رهایی بخش اسلام در جریان پیروزی انقلاب و پس از آن فعّالانه در انجمن اسلامی هنرستان به خدمت مشغول شد و به بسیج مدرسه طلاچیان پیوست و در رشد و گسترش آن نقشی مؤثر ایفا نمود با شور و اشتیاق، آموزش های نظامی را فراگرفت و با شروع جنگ تحمیلی به طور شبانه روزی در بسیج به فعالیت و حراست از انقلاب پرداخت.
با علاقه و استعداد فراوانی که داشت، در مدت کوتاهی توانست چند قطعه بمب و نارنجک الکترونیکی و دستی بسازد و در اختیار بسیج قرار دهد تا در جبهه های جنگ مورد استفاده قرار گیرند. او آنقدر فعّال و با شهامت بود که روزها در محل مأموریتش تا 15 ساعت مداوم به پاسداری می پرداخت و در حراست از اسلام از جان مایه می گذاشت. از دشمنان انقلاب بیزار بود.
عروج :
بارها توسط ایادی آمریکا مورد ضرب و جرح قرار گرفته و چندی در بیمارستان بستری شد. در روز 29 شهریور سال 60 در حالی که با چند تن از یارانش به حفاظت از نمایشگاه جنگ در خیابان استاد مطهری مشغول بود، مورد یورش ناجوانمردانه سه تن از تروریست های منافق قرار گرفته و زخمی شد؛ با این حال به تعقیب منافقین پرداخته و یکی از آنان را با تیر زد. اما ماشین دیگر منافقین از پشت، او را به رگبار بست و یک تیر به قلبش خورد و در سن 17 سالگی به درجه شهادت نائل گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دوازده =