وصیت نامه شهدا

مادران شهدا باید حضرت زهرا(س) را مقتدای خود قرار دهند

 شهید علی اکبر حق طلب، روز یکم تیر ماه 1348 در روستای کرچ از توابع شهرستان قائنات متولد و در پانزدهم بهمن ماه 1364 در محل رودخانه کارون به فیض شهادت نایل گردید. دراین بخش گوشه هایی از وصیت نامه این شهید عزیز را تقدیم علاقه مندان می کنیم :

همه از خداییم و به او بر می گردیم

به نام خدا، به نام او كه همه چيزم اوست، زندگيم اوست و زنده به اويم و رفتنم از اوست و سلام بر شهداى اسلام و شهداى انقلاب اسلامى، به خصوص شهداى جنگ تحميلى.

هدفم جز خدمت نبوده است

اينجانب هدفم از رفتن به جبهه اين بوده است كه اولاً خدمتى به اسلام و بعد به فرموده امام لبيك گفته كه مى‌فرمايد : « مسئله اصلى جنگ است.» و من هم تمام مسائل و مشكلات را زير پايم گذاشتم.

فدایی وطن و اسلام

خدايا ! به من كمك كن كه در اين دانشگاه بزرگ علم و ادب اسلامى موفق شوم كه جز اين چيزى نمى‌خواهم. اگر من و ما نرويم پس چه كسى برود، اگر ما شهيد نشويم پس چه كسى درخت اسلام را آبيارى كند؟ اگر به جبهه نمى‌رفتم وجدانم ناراحت بود و از طرفى امر امام را لبيك نمى‌گفتم، ولى حالا خيلى خيلى خوشحالم، خوشحال هستم و نمى‌دانم كه اگر شهيد شوم لااقل كار كوچكى در حق اسلام و وطن عزيزم انجام داده‌ام.

فاطمه زهرا(س) الگوی مادران شهید است

خانواده عزيزم، من راهى را رفته‌ام كه مى‌دانستم حق است و راهى است كه خودم انتخاب كرده‌ام، ما همه يك روز به دنيا و روز ديگر باز به امر خدا از اين دنيا مى‌رويم ….. پس مادر عزيزم، تو هم مانند فاطمه زهرا (س) صبر داشته باش، فاطمه (س) كه تمام هستى‌اش را از دست داد ولى صبر كرد، تو هم صبر كن زيرا در آزمايش خدا هستى……. از شما مى‌خواهم مرا حلال كنيد و مرا ببخشيد كه قدر شما مادر مهربان و دلسوز را ندانستم.

توصیه ای برای خانواده و دوستان

و اما شما پدر جان، پدرى كه براى من زحمتها كشيدى و مرا بزرگ كردى و به من نماز و ديگر مسائل دينى را آموختى…….. مرا حلال كن چون كه من قدر شما پدر مهربان را ندانستم.

و شما اى خواهران و برادران مسلمان، پيام من به عنوان يك شهيد اين است كه قدر اين نعمت الهى را بدانيد ( يعنى امام عزيزمان )، همه گوش به فرمان اين بزرگوار باشيد و در راه راست حركت كنيد و از خون شهيدانى كه هدفشان پيروزى اسلام بوده دفاع كنيد و سعى كنيد نماز را به جماعت بخوانيد و در نماز جمعه شركت كنيد و تقواى خدا را پيشه كنيد.  از همه دانش آموزان عزيز مى‌خواهم كه درس را با جديت و تلاش بيشتر بخوانند و مسائل دينى را هم در كنار اين درسها ياد بگيرند، به اميد ظهور مهدى (عج).

والسلام عليكم

على اكبر حق طلب – امضا در تاريخ :شنبه 1364/11/12 

منبع : اداره اسناد و انتشارات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی

 

منبع
نوید شاهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا