زندگینامه شهدا

زندگینامه شهید محمد آبسواران

شهید محمد آبسواران

بسم رب الشهداء و الصدیقین

شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان “عند ربهم یرزقون” اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگارند.
امام خمینی (ره)

نام : محمد
نام خانوادگی: آبسواران
تاریخ تولد: ۱۳۳۶/۰۴/۰۱
تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۱۱/۱۲

زندگینامه:
محمد آبسواران در ۱۳۳۶/۰۴/۰۱ در روستای “کنارو” پا به عرصه گیتی نهاد، پدرش “علی ” تمام تلاش خود را مصروف تربیت اسلامی او ساخت و بعد از اتمام سال چهارم دبستان برای ادامه تحصیل به روستای “تازیان” رفت. محمد علاوه بر تحصیل در مدرسه در بیشتر موارد به خانواده اش کمک نمود. وی دوره راهنمایی را در شهر بندرعباس به پایان رساند، آموختن قرآن و حضور در مساجد و جلسات سخنرانی باعث شد او فردی متدین و معتقد گردد.
آبسواران در ایام تعطیل و ماههای محرم و رمضان به زادگاهش بازمی گشت. وی پس از مدتی به استخدام نیروی دریایی درآمد و شب ها در کلاسهای شبانه به ادامه تحصیل پرداخت و توانست مدرک دیپلم را دریافت نماید.
عروج:
همزمان با اوج گیری انقلاب به علت شرکت در تظاهراتها توسط ساواک تهدید شد و یکبار توسط آنان دستگیر گشت اما به علت مقاومت در مقابل ساواک آنها او را رها کردند، محمد پس از آزادی با پخش اعلامیه دامنه فعالیت خود را گسترش داد و با پیروزی انقلاب در جهادسازندگی فعالیتش را آغاز نمود.

سرانجام مبارز و عاشق نستوه در تاریخ ۱۳۶۰/۱۱/۱۲ به همراه شهید پرویز سبزه غلامی توسط گروهک منافقین به شهادت رسید. جوان۲۴ ساله ایران اسلامی در حین انجام مأموریت به آسمان پر گشود و به دیار حق شتافت.

برچسب ها

مجتبی

مدیر سایت حر زمان

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − نه =