زندگینامه شهداوصیت نامه شهدا

زندگینامه و وصیت نامه شهید مهدی اندرواژ

شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان “عند ربهم یرزقون” اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگارند.

امام خمینی (ره)

نام: مهدي

نام خانوادگی: اندرواژ

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۰/۰۴

محل تولد :بوشهر”دیر”

محل شهادت :ام الرصاص

زندگی نامه:

مهدي اندرواژ فرزند “غلامحسين “در خانوادهاي متعهّد و متديّن در شهرستان” دير “ديده به آفاق هستي و جلوههاي جميل آفرينش گشود.

وي در کنار تحصيل علوم متداول، با انگيزهاي والا و عشق و علاقه اي سرشار به فراگيري فقه و معارف اسلامي و تهذيب و تزکيهي نفس پرداخت و به مدارج ارزشمندي دست يافت.

او با جان و دل به تحصيل فقه پويا و سرسبز محمدي و معارف نوراني اسلام علاقه مند بود؛ به همين جهت در هر جا استاد و شخصيت بافضيلتي را ملاقات ميکرد، با جد و جهد خستگي ناپذير از منابع علمي و اخلاقي او استفاده ميکرد.

وي به تحصيل طهارت روح و صفاي باطن و نورانيت قلب با مجاهدت اهتمام مي ورزيد و هميشه ميگفت:«شرط عظمت انسان اين است که ابتدا به تزکيه ي خود و بعد به ديگران بپردازد. »

در طول دوران دفاع مقدس و روزهاي خدايي عشق و حماسه و شهادت و ايثار بارها به جبهه رفت و در کنار تبليغ و ارشاد به عنوان رزمنده و مبارزي نستوه و خستگي ناپذير به انجام وظيفه پرداخت.

عروج:

سرانجام در تاريخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۴  در منطقهي عملياتي “امالرصاص” هنگام عمليات کربلاي ۴ سرمست از شميم شهادت و نسيم وصل جانان شربت شهادت نوشيد و به خيل عاشقان الله پيوست؛ آري داغي عجيب بر دل “امالرصاص” ماند.

[quote]

فرازهای از وصیت‌نامه روحانی شهيد مهدی اندرواژ

تمام نصرت‌های الهی به‌واسطه تقوای الهی است، اگر تقوا را پیشه نکنید از نصرت‌های خداوند بی‌نصیب خواهید بود.

مبادا عملی از شما سر بزند که دیگران از اسلام و انقلاب بدبین شوند، این انقلاب با خون شهیدان به اینجا رسیده، پس شما هم سعی کنید با اعمال خود جمهوری اسلامی را تقویت کنید تا ان‌شاءالله روزی برسد تا انقلاب به تمام جهان صادر شود.

امام را پشتیبانی و حمایت که ایشان فرزند پیغمبر(ص) و مرجع تقلید ماس، اگر کسی در شک و تردید است، هرچه زودتر به خود آید.

مبادا دلسرد شوید و لاابالی گردید که همیشه حزب‌الله در صحنه است هیچ‌ وقت از میدان به در نمی‌رود.

برای اینکه همیشه موفق باشید هیچ‌وقت توسل به معصومان (ع) را فراموش نکنید، از طریق این بزرگواران است که انسان به جایی می‌رسد، برای نماز اهمیت زیادی قائل شوید نکند مستخف صلاح باشید و از شفاعت ائمه (ع) محروم شوید.

در تمام زندگی خود خودسازی کنید تا عمرتان هدر نرود، برای خودسازی فرامین امام را که در همین رابطه بیان فرموده‌اند به خاطر بسپارید.

صبر و استقامت را پیشه خودسازید که بعد از صبر و استقامت نوید ظفر خواهد رسید.

سطح علمی خود را بالا ببرید، البته علم و تخصص باید همراه با ایمان باشد.

[/quote]
شادی ارواح پاک و طیبه و مطهر و منور امام(رحمت الله علیه) و شهداء ، و برای سلامتی وطول عمر نایب برحق امام عصر(عجل الله تعالی)، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) صلوات ــــــــــــــــــــــ اختصاصی کانال حر زمان
برچسب ها

مجتبی

مدیر سایت حر زمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =