وصیت نامه شهدا

وصیتنامه شهید والامقام بهمن اسکندری حسن آبادی

گروه 22 توپخانه

وصیتنامه شهید والامقام بهمن اسکندری

بسم الله الرحمن الرحیم
«إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ»[۱] نام: بهمن
نام خانوادگی: اسکندری حسن آبادی
نام پدر: علی
شماره شناسنامه:۲۲۱
تاریخ تولد :1339/04/18
تاریخ شهادت : 1361/05/26
محل شهادت : کوشک
محل تولد: حسن آباد از توابع شهرستان داراب
وقتی انسان قطره ای است در برابر دریای بیکرانی، چگونه می تواند به دیگران توصیه ای داشته باشد.
همان گونه که فیلسوف بزرگ اسلام، استاد مرحوم دکتر علی شریعتی می فرماید: «آنها که رفتند کاری حسینی کردند و آنها که مانده اند، باید کار زینبی کنند.»
فکر می کنم جای هیچ توصیه ای به کسی باقی نگذاشته باشد و بهتر است من حقیر سراپا تقصیر نیز به همین وصیت گهربار اکتفا کنم و به همه ایرانیان عزیز تاکید می نمایم؛ همان گونه که امام حسین(ع) سالار و سرور شهیدان خود را شناخت و دانست که کیست و برای چه پا به عرصه گیتی گذاشته است. ما هم باید از این امام همام بیاموزیم که کیستیم و به کجا آمده ایم و به کجا خواهیم رفت. و توصیه دیگر حقیر به جوانان غیور ایران این است؛ که مسجد ها را رها نکنند و نماز سر وقت بخوانند. زیرا نماز ستون دین است و غذای روح همه انسانهاست.
از همه خواهران به عنوان یک برادر کوچک تقاضا دارم که حجاب اسلامی را رعایت نمایند. زیرا با عدم رعایت حجاب، روح شهدا آزرده می گردد، با توجه به این که بنده اعتقاد دارم که حجاب مصونیت است، نه محدودیت.
از جوانان و نوجوانان توقع دارم؛ که علم و دانش را فراموش نکنند و این شعار ارزشمند رسول اکرم(ص) را آویزه گوش قرار دهند و آن را در ذهن خود قاب بگیرند:«اطلب العلم من المحد الی اللحد» از همه خواهران و برادران و آشنایان می خواهم، به گفته های رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی توجه کنند و ندای امام را نتوانند دخالت بیجا در ایران اسلامی بنمایند و خود ملت ایران برای مملکت خود تصمیم گیری کنند.
در پایان از همه می خواهم و از دوستان و آشنایان انتظار دارم؛
فاتحه ای چو آمدی بر سر خسته ای بخوان
لب بگشا و می دهد لعل و لبت به مرده جان
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
«إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ»[۲] از پدرم می خواهم که مثل حسین(ع)، که علی اکبر(ع) را در راه اسلام داد و از مادرم می خواهم که مثل لیلا که علی اصغر(ع) را در راه اسلام داد، از خواهرانم می خواهم که مثل زینب(س)، که حسین(ع) را در راه اسلام فدا کرد،[باشند].
 
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
بهمن اسکندری
[۱]. بقره، آیه۱۵۶.
[۲]. سوره کوثر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا