زندگینامه شهداوصیت نامه شهدا

زندگینامه و وصیتنامه شهید کرم علی خسروانی شیری

گروه 22 توپخانه

شهید کرم علی خسروانی شیری
نام پدر : حسن قلی
تاریخ تولد : 1345/10/15
محل تولد : فارس – فسا -سده
تاریخ شهادت : 1367/4/21
محل شهادت : شرهانی
محل آرامگاه :فارس – فسا – سده
گروه 22 توپخانه ارتش

زندگینامه شهید کرم علی خسروانی شیری

شهید خسرواني در سال 1345 در روستای سده که در آن زمان ده خانوار داشت در خانواده اي کشاورز به دنیا آمد و در همان جا بزرگ شد و دوران ابتدايی را در مدرسه عشایری مشغول به تحصیل بود. پس از اتمام دوران ابتدايی، يار و کمک كار مادر بود که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. پس از پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی شروع شد و خیلی دوست داشت که عازم جبهه شود. او عاشق و دلباخته انقلاب و امام(ره) بود.

هنوز موعد خدمتش نرسیده بود و اصرار داشت که باید برود. بالاخره موفق شد که راهي جبهه شود، براي دوره‌ی آموزشي به توپخانه شهرضا رفت و پس از اتمام آموزشی به مرخصی آمد و به جبهه اعزام گردید. در مدت حضور در جبهه دو بار بیشتر به مرخصی نیامد. به گفته همرزمان شهيد خسرواني، او گفته بود تا به پيروزي نرسیم به مرخصی نمی­روم که دیگر به مرخصی نرفت و شربت شیرین شهادت را نوشید.

دست نوشته شهید

* نامه شهید خطاب به پدر:

بسم الله الرحمن الرحیم

به خدمت پدر گرامی و محترم خودم سلام علیکم، پس از تقدیم عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهان، و امیدوارم که همیشه سرحال مانند گل­های بهاری شاد و خندان بوده باشید. پدرجان! اگر از راه لطف و محبت جویاي حال این حقیر برآمده باشید الحمدلله صحیح و سالم می­باشم. شب و روز مشغول به دعاگويی شما هستم. مادرم و خواهرم و همگي اقوام را خيلي خيلي سلام برسانید.

خداحافظ ـ کوچک شما کرمعلی خسروانی ـ1366/09/05

* نامه شهید خطاب به پدر و مادر:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، و با درود به رزمندگان اسلام، و با درود فراوان بر شهیدان راه حق، و با سلام به پدر و مادر عزیزم، اميدوارم که حالتان خوب باشد. پدر و مادر عزیزم! اگر از حال پسرتان خبري خواسته باشید الحمدلله حالم خوب است و هیچ گونه ناراحتی ندارم و ناراحتی من فقط دوری از خانواده است.

پدرجان! جای من خوب است نگران نباشید و این جا هوا هم کم کم سرد می­شود و در خدمت به سختی می­شود نگهباني داد ولی چاره­ای ‌‌نیست باید سوخت و ساخت. من فکر کنم چون اول خدمت، سخت می­شود بعدها کم کم خوب می­شود و آدم عادت می­کند. مادرجان! شما هم نگران من نباشید من جایم خوب و گرم است و به خدمت عادت کرده­ام و پیش می­روم. ان شاء الله این دوران تمام می­شود و به نزد خانواده خود بر می‌گردم و به زندگی خود ادامه می­دهم. شما دعا کنید که من به زودی به زندگی خود برگردم و از نو شروع کنم.

برادرم را سلام گرم برسانید و بگويید که نگران حال من نباشد. همه‌ی اقوام و آشنايان سلام برسانيد، دیگر عرضی ندارم و با شما خداحافظی می‌کنم و شما را به خدای بزرگ می­سپارم.

* نامه شهید خطاب به عمو:

بسمه تعالی

خدمت عموی مهربانم جناب آقای رضا قلی سلام علیکم، امیدوارم که حالتان کاملاً خوب بوده باشد. پس از تقدیم عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه ایزد متعال  خواستارم و اميدوارم مثل گل­های بهاری شاد و خندان بوده و هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید. اگر می­خواهید از حال پسر برادر خودت با خبر باشی الحمدلله صحیح و سالم هستم و به دعاگويی شما مشغولم. همه دوستان، اقوام و آشنايان سلام می­رسانم و دعاگوي همه‌ی شما هستم، دیگر عرضی ندارم خداحافظ.

والسلام ـ کرمعلی خسروانی ـ1366/12/28

* نامه شهید خطاب به پدر:

بسمه تعالی

خدمت پدر گرامی جناب آقای حسنقلی سلام علیکم، ضمن عرض سلام، سلامتی شما را از درگاه ایزد متعال خواستارم و امیدوارم که همیشه همانند گل­های بهاری شاد و خندان، و هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید. اگر بخواهید از حال و وضع فرزند حقیرت کرمعلی خسروانی با خبر باشید سلامتی که یکی از نعمت­های الهی است برقرار است. امیدوارم که شما هم به خوبی و با خوشی بگذرانید و در ضمن اگر می­خواهید بدانيد همان روز به منطقه رفتم روز 27 رسیدم و دیگر ناراحت من نباشید، جای من بسیار خوب است. امیدوارم که اين چند کلمه ناقابل به دست پر محبت شما رسیده باشد.

مادر مهربان و همگی اقوام و خویشان را از بزرگ تا کوچک خيلي خيلي سلام می­رسانم و زیاد زحمت نمی­دهم.

خداحافظ ـ کرمعلی خسروانی

* نامه شهید خطاب به برادر:

بسمه تعالی

خدمت نور چشم عزیزم جناب آقای عزیز قلی خسروانی، ضمن عرض سلام و سلامتی شما را از درگاه ایزد متعال خواهان و خواستارم و امیدوارم که حالتان کاملا خوب بوده باشد و هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید. برادرجان! اگر می­خواهید از حال و احوالات برادرت جویا شوید صحیح و سالم و به دعاگويی شما مشغول می­باشم و هیچ نگرانی ندارم به جز دور بودن از شما که آن هم امیدوارم میسر گردد.

برادرجان! جای من خوب است نگران من نباشید. جای شما خالي من با چند تا از دوستان شیرازي توی سنگر داریم هندوانه می­خوریم. برادرجان! نامه پر محبت شما رسید من خیلی خوشحال شدم. زیاد سرتان را درد نمی­آورم و زحمت نمی­دهم. دوستان خودت را همگی سلام می­رسانم، دیگر عرضی ندارم.

خداحافظ ـ کوچک شما، کرمعلی خسروانی ـ1367/03/12

والسلام

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − نه =

دکمه بازگشت به بالا