زندگینامه شهداوصیت نامه شهدا

زندگینامه و وصیت نامه سرتیپ شهید رحمت الله حاجی حسینی

گروه 22 توپخانه

سرتیپ رحمت الله حاجی حسینی در فروردین 1320 در صائین قلعه از توابع ابهر زنجان در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود.
تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش تکمیل و برای ادامه تحصیل عازم تهران شد و از دبیرستان مروی با مدرک دیپلم طبیعی فارغ التحصیل و بدلیل علاقه وافر به کسوت سپاهیگری به استخدام نیروی زمینی ارتش درآمد و در دانشکده افسری به ادامه تحصیل پرداخت.
پس از فراغت از تحصیل به اصفهان منتقل و به عنوان افسر توپخانه در مراکز نظامی مستقر در منطقه اصفهان مشغول خدمت شد قبل از انقلاب در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پذیرفته شد ولی با مخالفت ارتش سابق مواجه و از ادامه منصرف گردید.
پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به گروه 22 توپخانه منتقل و تا سال 65 به عنوان قایم مقام فرماندهی پشتیبانی گروه خدمت نمود. هنگام شروع جنگ تحمیلی بصورت مداوم در منطقه جنگی حضور داشت و 2 بار در سالهای 62 و 63 در حمله دشمن آسیب جدی دید ولی هربار پس از 20 و28 روز حضور در پشت جبهه مجددا به خط مقدم رفت و در رکاب همرزمان غیورش به پاسداری از خاک میهن و ناموس کشور پرداخت.
در 11 بهمن 65 و عملیات غرور آفرین کربلای 5 در منطقه دارخویین به همرزمان شهیدش پیوست و شربت شهادت را نوشید. شهید عزیز در اسفند همان سال مفتخر به دریافت نشان درجه یک ایثار به حکم امام خمینی (ره)  از سوی رییس جمهوری وقت حضرت آیه الله خامنه ای گردید.

فرازی از وصیتنامه شهید رحمت الله حاجی حسینی

اکنون که کشور عزیزم ایران مورد هجوم ناجوانمردانه دشمن قرارگرفته و در حال حاضر با کشور ورژیم بعث عراق در جنگ میباشیم، بنابر وظیفه ذاتی و سوگند نامه نظامی به دفاع از خاک میهن و ناموس کشور برخاسته و به استقبال پیروزی و شهادت میروم……..
همرزمانم را توصیه میکنم به حفظ ارزشهای ذاتی و ادامه مسیر دفاع از میهن و فرزندانم را توصیه میکنم به ادامه راهم و اینکه با ادامه تحصیل موفقیت آمیزشان برای کشور عناصری مفید و سازنده باشند و همسرم را توصیه میکنم به بردباری و تربیت صحیح نسلم……. امید دارم و جبی از خاک سرزمینم بدست دشمن بعثی و هیچ بیگانه ای نیفتد و در صحرای محشر شرمنده دوستان، همکاران و هیچ احدی نباشم…
به امید پیروزی ارتش سرافراز ایران رحمت الله حاجی حسینی  31 شهریور 1359
روحش شاد و راهش پررهرو باد.
نویسنده: فرزند شهید رحمت الله حاجی حسینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا