زندگینامه و وصیتنامه شهید مدافع حرم مجتبی یداللهی

نام پدر: علی تاریخ تولد: 1370/01/30
محل تولد: ایران – تهران – شهریار تاریخ شهادت: 1395/01/21
محل شهادت: حومه حلب-سوریه طول مدت حیات: 25 سال
مزار شهید: گلزارشهدای امامزاده اسماعیل(ع)-شهریار-تهران

 

زندگینامه
مجتبی یداللهی متولد فروردین ماه سال 1370 بود که در جوانی به استخدام ارتش جمهوری اسلامی درآمد. وی ارادت بسیاری به حضرت آیه الله خامنه ای داشت و همیشه مطیع فرمان ولایت بود این علاقه به حدی بود که وی محل خدمت خود را برای مدتی شهر ایرانشهر انتخاب کرد چرا که رهبر معظم انقلاب برای مدتی در زمان رژیم منحوس پهلوی آن جا تبعید بود، او داوطلبانه به سوریه رفت و طی عملیات نیروهای مقاومت در منطقه حومه حلب توسط نیروهای گروه تروریستی النصره در 25 سالگی به شهادت رسید. وی به همراه 4 شهید دیگر از نیروهای تکاور تیپ نوهد ارتش جمهوری اسلامی به عنوان نیروی مستشاری داوطلب در راه دفاع از حرم آل الله توسط نیروهای تکفیری در فروردین ماه سال 1395 به شهادت رسیدند.
وی کم سن و سال ترین شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران و پنجمین شهید شهرستان شهریار است.
پیکر پاکش را در امام زاده اسماعیل شهریار به خاک سپردند.
خاطره ای از شهید مجتبی یداللهی به نقل از پدرش
راضی به رضای خدا
مسجد بودیم. بین دو نماز کنگره بزرگداشت شهدای مدافع حرم در مسجد حاج حسن در شهریار برگزار شده بود. مجتبی گفت بابا نظرت درباره این شهدا چیست؟ گفتم پسرم امنیتی که ما داریم به بها به دست آمده است. این مدافعان حرم در سوریه و عراق هستند که ما اینجا امنیت داریم. همانجا گفت بابا من هم میخواهم بروم. دو سه روز آخر حضورش در خانه بود، تنها برادرش از موضوع اطلاع داشت. من شرمم آمد و خجالت کشیدم مخالفت کنم.
آمدیم منزل گفتم شب عید است خانه باش و بعد از عید برو. گفت بابا نیتی است که برای خدا کرده ام دیگر نیتم را نشکن گفتم هرجور راضی هستی من هم راضی به رضای الهی و تسلیم امر خودش هستم. رفت و غریبانه آسمانی شد.

راوی: پدرشهید

وصیت نامه
…. یکی از اصول بسیار مهم دین و آیین مسلمانان اصل ولایت فقیه است؛ که زیر مجموعه امامت محسوب می شود و به گفته نبی مکرم اسلام: فقها امنا و معین مردم اند. در واقع جوهره فطرت توحید ولایت است؛ لذا هرکس که ولایت را مطیع نباشد توحیدش مورد شک و تردید خواهد بود؛ چرا که بدون نگاه به ولایت، نگاه به امامت عقیم است.
امام علی(ع) میفرماید: هرکس در روزگار غیبت بر ولایت ما استوار بماند خداوند منان پاداش هزار شهید بر وی عطا می‌نماید.
و در ادامه حضرت علی(ع) می‌فرماید: ای مردم امواج فتنه را با کشتی امام(ولایت) در هم بشکنید، آنان همانند کشتی نوح(ع) برای شمایند و ای مردم ولایت فقیه همچون آب حیات است که اگر نباشد همه ما همچون قطره‌ای کوچک با اندک حرارتی نابود می شویم؛ اما اگر این قطرات کوچک به دریای ولایت متصل باشد فناناپذیر خواهد بود.
حقیقتا عشق به ولایت ریشه در تار و پود امت اسلامی دارد و اگر نیم‌نگاهی به کشورهای اطراف بیاندازیم متوجه خواهیم شد که اگر از حال تا قیامت سجده شکر برای نعمت ولایت به جا آوریم حق مطلب را ادا نکرده ایم.
امروز هر راهی که به ولایت منتهی نشود بی راهه است؛ چرا که مردم قطب‌نمای صراط مستقیم‌شان را مقام معظم رهبری می‌دانند و از نظر فطری هم هیچ تفاوتی بین نبی و ولی فقیه وجود ندارد.
مورد بعد استکبارستیزی است:
از آن جا بیان الهی اول کفر ورزیدن به طاغوت و متکبران و بعد ایمان آوردن به خدای متعال است (سوریه بقره آیه 256 و 257: فمن یکفر بالطاغوت و یومن بالله…) و لذا انقلاب اسلامی ایران به نمایندگی از یک مکتب و اعتقاد از طرف هر ملت آزادی خواه جهان نه فقط یک منطقه جغرافیایی بلکه با تاسی از قیام عاشورای حسینی شناسنامه اش مشهور به مهر استکبارستیزی است. دنیا واقف است که حکومت آمریکا بر پایه غارت و چپاول و نابودی ملل مستضعف بنا شده است. بر ما است که با بصیرت ولایی مان و تحت رهبری ولایت فقیه و ید واحد بودن، ثابت کنیم که زندگی می کنیم ان‌شاءالله در سایه عزت و عظمت خداوند متعال. آنان دوست نمی خواهند بلکه موید و دنباله‌رو می خواهند.
جنگ ما جنگ با آمریکا جنگ با هویت ها بوده و هست و خواهد بود، پس باید روز به روز به توانایی هایمان بیشتر بیافزاییم و از آن جا که نبض اقتصادی جهان به یاری خداوند در دست های ما است آنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
دنیا در مرحله ای است که امواج بیداری ملت ها، کشتی طوفان زده استکبار را درهم خواهد شکست. حربن یزید ریاحی یک ربع ساعت متصل به ولایت گردید و آن عظمت را از خود باقی گذاشت؛ اما لشکریان یزید (کنایه از آن آل سعود) نماز و قرآن می خواندند و صیام و حج می کردند.
توحید وقتی معنا پیدا می کند که ولایت آن را هم پذیرا باشیم؛ وگرنه شیطان که رانده شده بجز یک خطا نکرد.
افرادی که امروز در مقابل ولایت فقیه جبهه می گیرند واقفیه‌های زمانند؛ ما در مقامی نیستیم که از ولایت فقیه پشتیبانی نکنیم، بلکه باید فقط از ایشان اطاعت نماییم.
ما از تهدیدات خارجی و تحریم ها واهمه ای نداریم؛ اما باید مراقب زخم‌خوردگان داخل و ترفندهای این و آن باشیم و از آن جا که امام قرآن ناطق است همیشه بصیرت ولایی‌مان را ارتقا ببخشیم.
امام علی(ع) می فرماید هر کاری که دشمن را به عصبانیت وا دارد یک حسنه و عمل صالح است، و همچنان مطابق آیه صریح قرآن (سوره محمد آیه 35) عدم سستی در کار دین و عدم دعوت به صلح با کافران لذا جنگ ما و آمریکا همیشگی و تا ابد ادامه دار خواهد بود… هم چنین اگر با خدا باشید او با برترین ابزارها، بزرگترین توطئه ها را خنثی خواهد نبود[نمود] مانند جریان طوفان شن و آمریکا و طبس.
امام(ره) فرمودند هرگاه شیطان به مدح و ثنای تو برخاست، بترس یا اگر شیطان امروز(آمریکا و همدستانش) جایی از مسئولین ما تعریف کرد بترسید و اگر در حال نیش و کنایه و عذاب هستند بدانید شما به وسط سیبل مقابل (هدف) خورده و هم چنین روش ما با آمریکا برخورد با گرگ است که اگر گرگ زمان مقاومت کرد ذره‌ای عقب‌نشینی نمی‌کنیم؛ وگرنه روز به روز حریص تر می شود.
کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا قال رسول الله: ان قتل الحسین حراره فی قلوب مسلمین (المومنین) و لا تبردوا ابدا.
عاشورا طلوعی بی غروب است.
متوکل ملعون بعد از حدود 200 سال خواست نام حسین(ع) را از بین ببرد و عرضه داشت کربلا و محل دفن حضرات را شخم زدند و آب گرفتند… تا هیچ اثری از این آثار نماند ولی زهی خیال باطل… حقیتا سیرت قتل امام حسین(ع) در سقیفه بود و صورتش در کربلا.
وقتی اندیشمندان سایر کشورها این حرارت چناندر قلب های آنان رسوح کرده که این چنین در کتب مختلف و در بیانات مختلف می گویند.
اگر خوب فکر کنیم حضرت سیدالشهدا از بهترین و برترین نقشه‌های سیاسی استفاده کرد؛ چرا که اگر در مدینه می ماندند و همان جا قیام می کردند الان یک قبر مخروبه در بقیع بود و دیگر پیام‌آور نهضت آزادی خواه جهان نبود… تداوم حیات ما و حیات اسلام مرهون حضرت اباعبدالله و قیام کربلاست چرا که فرمودند: من اگر با یزید بیعت کنم دیگر فاتحه اسلام را باید خواند.
حسین(ع) یاران را یکی پس از دیگری از دست می داد اما شجاعت و اقتدارش را نه.
در هر قسمت به هرجا و مقام و مرتبه ای رسیدیم و خواهیم رسید ان شاءالله از ادب و احترام بر اهل بیت علی الخصوص درصدر آنان ام ابیها حضرت فاطمه(س) می باشد.
کسی که مقام فاطمه(س) را درک نماید گویی مقام شب قدر را درک نموده است.
اگر در جامعه‌ای زنان و مردان احساس شخصیت و هویت داشته باشند، آن جامعه زنده و پویا است. خوش که حجاب برای دختران و زنان از هر امری مهمتر و همانند صدف که درون آن مروارید زیبا جلوه‌نمایی کند است.
اگر قبر صدیقه طاهره(س) بنا به دلایلی مجهول است، قدر حضرتش را در میان بشریت نگذاریم مجهول بماند و همچنین شاخه اصلی فاطمه(س) ولایت‌پذیری محض ایشان بوده است که حتی تا پایان عمر خود یار و یاور ولایت علی (ع) بود و حق است که اولین مدافع حرم و حریم ولایت را ایشان بنامیم و تمامی مدافعان حرم و حریم ولایت و شهدا و خانواده های محترمشان به ایشان اقتدا نمایند.
از آن مادر (فاطمه سلام‌الله علیها) باید هم همچین دختری به یادگار بماند که مقتدای همه جهان و جهانیان علی‌الخصوص مدافعان حرم باشد. زینبی که عامل اصلی پیروزی خون بر شمشیر در حادثه کربلا بود که نقش برجسته خود نشان داد زنان و مادران در متن حوادث مهم تاریخ قرار دارند که که حتی در گذر از کنار قتلگاه به امام سجاد(ع) می فرماید: چرا نگرانید، بلندای تاریخ را نظاره‌گر باشید و امروز این مهم به واقعیت تبدیل شده و خواهد ماند در طول تاریخ ابدی که روز به روز و سال به سال دهه محرم و ایام شهادت نه تنها کربلا کربلاست بلکه تمام جهان به عشق و ذات درونی تمام قلوب کربلاست.
حضرت زینب زبان گویای حماسه عاشوراییست، چرا که همانند ماهی می ماند که از نور خورشید (امام حسین(ع)) کسب انرژی می نماید.
حضرت زینب(س) و یاران در اسارت یزیدیان بودند اما برداشت تاریخ چیز دیگری بوده و هست و خواهد بود چرا که یزیدیان به اسارت شجاعت، صداقت حضرت زینب(س) درآمده بودند. خواهرم همچون حضرت زینب باشید و با حجابتان به اسلام ناب محمدی خدمت کنید.
زینب(س) دریای معنویت و اخلاص بود و معنای ظاهری ایشان زینت پدر… (زین اب). زینت پدری همچون علی(ع) که خود جلوه الگو و مردانگی برای تمام تاریخ بشریت است. همیشه جاهایی احتمال خطا برای مکتب و ایدئولوژی اسلام ناب محمدی(ص) بودند.
راه علی(ع) و صراط مستقیم‌شان شاخص دوران فتنه است.
راه علی(ع) و صراط مستقیم‌شان شاخص دوران فتنه است علی(ع) را شمشیر ابن ملجم از بین نبرد و اصلا نتوانست از بین ببرد؛ بلکه تیزی شمشیر انقدر نبود…. فرق علی(ع) را جهالت مردم زمانش شکافت و به شهادت رساند؛ چرا که تیزی جهالت مردم زمان خیلی تیزتر و برنده‌تر از تیغه شمشیر است.
امروز دگر روزی نیست که فهم و بصیرت ملت ایران اسلامی آنقدر پایین باشد که ولایت را خانه‌نشین نماید. باید مصداق شعار “ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند” به واقعیت بپیوندد.
مراقب باشیم هرکس در هر موقعیت و مکانی در معرض خطر است.
مراقب باشیم هرکس در هر موقعیت و مکانی در معرض خطر است، حکومت علی(ع) را حب الدنیا فلج نمود. نگذاریم حب الدنیا در قلوب رسوح کند چرا که حب دنیا راس الکل الخطیئه است و سعی کنیم ما دنیا را وسیله کمال انسانیت خود قرار دهیم نه دنیا ما را وسیله اسارت خویش.
اگر در هر حال اهل بیت(ع) و همچنین قرآن که کلاموحی است را فراموش نکنیم بی شک رستگاریم. و بی شک تاریخ در حال تکرار است. پس ابتدا خود باید آماده شویم.
و در انتها عرایضم به پدر و مادر
خداوند در سوره عنکبوت آیه 8 می فرماید و وصینا الانسان بلوادیه حسنا. پدر مادر ایثار تجسم یافته و عشق متبلورند. بوسیدن دست پدر و مادر واجب است.
دعای پدر و مادر عهدی است که خداوند متعال برای جبران محبت به آن ها به ما عطا می فرماید و همچنین بالاترین ارتفاع برای سقوط، افتادن از چشمان پدر و مادر است.
ای دوستان، قلبی که برای پدر و مادر نتپد همان بهتر که نتپد و بهترین دعا برای آنان عمل صالح فرزندان آنان است و در سپاه و قدردانی از پدر و مادران علی الخصوص پدر و مادر خودم همین جمله بس، پدرها و مادرها بهشتند اگر فرزندان بصیرت داشته باشند. جهت سلامتی و خشنودی تمامی پدران و مادران شهدا و همچنین پدر شهدا حضرت امام(ره) صلوات بلند ختم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 16 =