زندگینامه شهدا

زندگینامه ستوان سوم شهید رسول مهربان پژوه

شهيدان اين اسطوره‌هاي ايثار و مقاومت و الگوي شجاعت و رشادت در لحظه‌هاي حساس انقلاب، پيشگامان مبارزه و پاكبانان انقلاب اسلامي بوده‌اند و خواهند بود و جايگاه‌هاي استوارشان نمودار بهترين و والاترين روش براي رسيدن به خداوند متعال بوده است.
يكي از اين اسطوره‌ها شهيد رسول مهربان پژوه مي‌باشد كه در تاريخ 1327/01/28 ديده به جهان گشود. او تحصيلات خود را تا مقطع دوم دبيرستان در رشته فني حرفه‌اي به پايان رساند. سپس از سوی نيروي زميني ارتش عازم مناطق جنگي شد و به عنوان مسئول توپ در آنجا خدمت مي‌كرد. تا اين كه در تاریخ 1367/03/07 در منطقه خرمشهر در اثر اصابت تركش به شهادت رسید و پيكر پاكش در بهشت زهراي تهران به خاك سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد

وصیت نامه شهید رسول مهربان پژوه
وفایل شهید
سلام عليكم
؟؟؟ كه تا آخرين قطره خونم سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد. هر جا و هر زمانى صداى حق باشد صداى قرآن و امام معصوم است. سلام و درود به پيشگاه ولى الله الاعظم، حضرت مهدى(عجل الله فرجه) و رهبر كبير انقلاب اسلامى و به اميد پيروزى اسلام و درود بر شهداى صدر اسلام تا انقلاب و جنگ تحميلى ايران كه با ايثار خون خود درخت اسلام را آبیاری کردند و رحمت خدا بر شما ملت قهرمان که با هديه كردن جان و مال خود اين انقلاب را يارى می كنید.
پدر بزرگوارم! من دست هاى تو را مى‌بوسم و تو و لباس تو را سرمه چشم خود مى‌كنم. اى مادر مهربان! ناراحتى به خود راه مده كه فرزندت در راه اسلام به شهادت رسيده است. همسر و فرزندانم! اميد است اسلام را سرلوحه زندگانى خودتان قرار دهيد و از آن نتيجه خواهيد گرفت. از فرزندانم مى‌خواهم هيچ گاه سنگر درس را ترك ننمايند تا فردى مفيد براى جامعه اسلامى باشند و اگر بنده مختصرى در رابطه با تعليم و تربيت، شماها را ناراحت نمودم مرا ببخشيد.
شهادت تقديرى است الهى كه نصيب همه افراد نمى‌شود و اين جانب بر حسب وظيفه‌ام رفتن به جبهه و دفاع از اسلام واجب كفایى مى‌باشد تا از اسلام عزيز دفاع كنم تا هميشه قرآن سربلند در سراسر جهان باقى بماند و آن روز پيروزى اسلام است. جبهه تجلى‌ بخش آرمان هاى رزمندگان و جايگاه آقا امام زمان(عجل الله فرجه) است؛ جبهه مكان عارفان است، هر كس كه در اين منجلاب دنيا نجات پيدا كند بايد هدف خود را مشخص كند و به راهى برود كه امامان رفتند.
مبادا دنيا را براى خودتان آباد كنيد و خودتان را در آن غرق كنيد که نجات يافتن از آن كار بسيار مشكلی است به فرمايش حضرت محمد(صلى الله عليه وآله) دولتى دنيا منشاء همه ؟؟؟ خوب است، هر كسى موقعيت خود را ارزيابى نمايد تا از مسير اصلى حق گمراه نشود.
به همسر عزيزم سفارش مى‌كنم که اى زن به تو از فاطمه اين گونه خطاب است، زيبنده‌ترين زينت زن حفظ حجاب است. بچه ها را خوب پرستارى كنيد و آنها را در راه اسلام تربيت نمایيد و هميشه كوشش من بر اين بود که فرزندانم تا حد امكان درس بخوانيد و به اين آب و خاك اسلامى خدمت كنيد ان شاء الله.
از خواهر و برادرانم خواستارم مثل گذشته به انقلاب اسلامى چه از نظر جانى و مالى كوتاهى نشود. مختصر مالى دارم از قبيل خانه، وسايل و يك دستگاه ماشين ژيان متعلق به همسرم و فرزندانم مى‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا