زندگینامه شهداوصیت نامه شهدا

زندگینامه و وصیتنامه شهید علی فخارنیا

●نام⇦علی فخارنیــا●تاریخ تولد⇦ ۱۳۴۷/۳/۱۰●تاریخ شهادت‌⇦ ۱۳۶۷/۵/۶●محل تولد⇦ کمیجان●مزار شهید⇦ تهران، بهشت زهرا، قطعه ۵۳●محل شهادت: اسلام آباد غرب، عملیات مرصاد
برشی از زندگینـامه
علی فخارنیا فرزند انقلابی و گمنام امام از اخلاص بالایی برخوردار بود و بر این مدعا همین بس که کسی حتی نزدیکترین افراد از کارنامه عملیاتی وی اطلاع کاملی ندارند و نمیدانند که او در چند عملیات شرکت کرده و یا چند بار ترکش خورده ، مجروح و یا شیمیایی گشته است.
صدمه پذیری در راه حق را به شکل ناشناس و گمنام خوش داشت و فقط در دفعاتی که میزان جراحت وی بالا بوده و علی مدتی در بیمارستان بستری می‌گشت خانواده و دیگران مطلع می‌شدند که علی مجروح گردیده است.
دو بازوی وی در عملیات ترکش خورده و شکسته بود و در اثر سلاح شیمیایی دشمن دچار آسیب شده بود ولی باز خنده با صفایش از لبانش دور نمی‌شد و با شوق وصف ناپذیری از جبهه و عملیات سخن می‌گفت.
در عملیات والفجر مقدماتی و عملیات والفجر یک در تپه‌های رملی فکه، عملیات والفجر سه در منطقه مهران و در عملیات والفجر چهار روی قله های مرتفع کانی مانکا تحرک بسیار خوبی از خود نشان میداد. در عملیات هورالهویزه در اواخر سال ۱۳۶۳ شرکت داشت و قبل از آن در جزایر مجنون به همراه دیگر رزمندگان در عملیات خیبر جانفشانی کرد. در عملیات والفجر ۸ فتح فاو علی نبرد سخت و حماسه‌ای داشت.
فـرازی از وصیتنامه
امروز روز جهاد در راه عقيده است، روز لبيک گفتن به ندای امام حسین(علیه السلام) است. روز انتقام سیلی حضرت زهرا (سلام الله علیها) است روز انتقام فرق شکافته مولا امیرالمومنین است روز انتقام دندان شکسته رسول الله (صلی الله ) است، روز لبيک‌گویی به پیر جماران امام امت است که با تمام قوا جلوی متجاوزین شرق و غرب ایستاده است: درنگی جایز نیست.
از خداوند متعال می‌خواهم دیر یا زود مرا هم به صف عاشقان برساند، چون دیگر ماندن سخت است، دوری یاران بسیار مشکل».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا