زندگینامه شهداوصیت نامه شهدا

شهیدی که سوگندش را فراموش نکرد!

به یاد شهید حسین عاشوری شهید عملیات بیت المقدس

 شهید «حسین عاشوري شيخي»، یکم فروردین 1342، در شهرستان علي آبادکتول به دنیا آمد. پدرش علي اکبر (فوت )1362، کشــاورز بود و مادرش صنم نام داشت. تا دوم راهنمایي درس خواند. از سوي بسیج در جبهه حضور یافت. بیستم اردیبهشت،1361با سمت تکتیرانداز در ماووت عراق هنگام درگیري با نیروهاي حــزب دمکرات و کومله بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رســید. مزار او در گلزار شهداي امامزاده روستاي ساورکلاته تابعه زادگاهش قرار دارد. برادر وي حسن نیز شهید شده است.
             بسم الله الرحمن الرحيم
با درود بررهبر  عظيم الشان اسلام امام خمينى و درود بر كسانى كه به پيام كه همان پيام خداست لبيك گفته اند. و سلام بر پدرانى كه جوانان خود را به جبهه هاى حق عليه باطل مى فرستند و زير شهادت نامه آنها را امضاء مى كنند.
 برادران و خواهران مسلمان نداى هل من ناصر ينصرنى امام شهيدمان حسين (ع) از آن سوى كوه هاى غرب و در صحراى كربلا هنوز به گوش مى رسد و قلب عاشقان راهش را در خود مى سوزاند .
آرى اينجا مكان مقدس كربلاست كه ياران حسين مردانه جان فداى اسلام و قرآن مى كنند و با نيتى پاك تمام وابستگى هاى دنيا يعنى مال و جان و زن و بچه و پدر و مادر را رها كرده اند.
عزيزان من اينك كه لحظه موعود و آن حمله بر دشمن كافر و رفتن به سوى خداوند و شهادت در راه او بوده است. و اينكه شايد به اين وسيله و با شهادتم توانسته باشم مسئوليت خويش را نسبت به انقلاب و اسلام اداء كرده باشم.
خداوند اكنون كه توفيق بدست آمده و در جبهه هستم توانائيم ده تا تزكيه را بيشتر داشته بابشم و در اين تزكيه اسلامى كه شكست  ناپذير است خداوند مرا به آرزويم كه همانا شهادت است برسان شهادت اين آخرين حد نهايى تكامل انسان است.
و شما برادران و خواهران اطاعت از امام خمينى كنيد و از اختلاف بپرهيزيد و ديگران را به وحدت دعوت كنيد. اى اسلام اى مكتب خون و پيام ياور بى كسان و ضعيفانى، اى دشمن كافران و مستكبران كه در راهت هزاران هزار جوان و نوجوان مرد و زن خون عزيزانشان رافدا كردند.
من به قطره قطره خون تمام ياورانى كه در راهت مظلومانه و سعادتمندانه جان دادند. قسم  یاد مى كنم كه از تو و قرآن كريم پاسدارى كنم و جان نالايقم را در راه پر عظمت اسلام و قرآن فدا كنم.
 و تو اى رهبر اى جوشيده قلب ملت اى روح امت، ذره ذره وجودت براى خدا و براى ملت و اسلام و قرآن در حركت است. به روح مقدست سوگند ياد مى كنم كه از حيثيت اسلام و قرآن كريم و از ولايت فقيه دفاع كنم و فريادمى زنم اى آمريكاى جنايتكار اى شوروى ذليل و اى اسرائيل غاصب امام زمان فرمانده است. و نائب بزرگوارش خمينى بت شكن را به جاى خود قرار داده و چنان تو دهنى از دست اين مظلومان تاريخ خواهيد خورد كه ديگر اثرى از شما در روى زمين وجود نداشته باشد.
 منبع معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید گلستان/ پرونده فرهنگی شهدا
منبع
نوید شاهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا