خاطرات شهدا

تبریک سال نو در نامه شهید «حُر»

به مناسبت سالروز شهادت نامه شهید «حسین حر» منتشر شد

شهید حسین حر چهاردهم بهمن 1345، در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. پدرش اکبر، در شرکت واحد اتوبوسرانی کار می کرد و مادرش خدیجه نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. نهم فروردین 1366، در قصر شیرین توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر، شهید شد. پیکر وی را در گلزار شهدای شهر شریف آباد تابعه شهرستان پاکدشت به خاک سپردند.
نامه خواندنی از شهید «حسین حر» را در سالروز شهادتش می خوانید؛

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام حضور محترم خدمت برادر عزیز و زن برادر مهربانم و خانم نرگس عموی مهربانم

مورخه هشتم فروردین 1366

الهی که سلامت و خوشوقت بوده باشید زندگانی را زیر سایه خداوند منان با شادی وخوشحالی بگذرانید و نامه مرا که از فرسنگ ها راه دور بدست شما عزیزان می رسد ساعت یک بعد از ظهر پذیرا باشید بحمدالله که در زندگانی هیچ گونه کسالتی و نگرانی نیست هرگاه از احوالات اینجانب حقیر دور افتاده تان را خواسته باشید بحمدالله خوب و سرحال هستم و به جان شما دعا می نمایم

برادر جان نامه پر از مهر و محبت شما که روشن کننده ی قلب من بود و آن را با دل و جان پذیرفتم و زیارت نمودم در مورخه 66/1/5 بدستم رسید و خیلی مرا خوشحال نمود برادر جان باز هم سال نو را بر شما و بابا و مامان و زن داداش و خواهرانم و عمونرگسم و دیگر فامیلان مبارک باد می گویم و امید از خدا دارم که سالی پربرکت و خوشی را داشته باشید و هیچ گونه ناراحتی و نگرانی در وجود مبارک شما نباشد برادر جان مرخصی فعلا تا آنجا که گفته اند به امید خداوند اگر لغو نشود 1/14 یا 1/15 خدمت می رسم و اگر یک وقتی نیامدم با نامه شما را باخبر می سازم.

چه خبر از شریف آباد و فامیلان و رفقان ان شاءالله که همه خوب و سلامت هستند و همیشه خبرهای خوشی به شما می رسد برایم از فامیلان و شریف آباد بنویس که چه خبرهایی هست و عید را چگونه می گذرانید در ضمن برادر جان از شما خیلی ممنون و سپاسگزارم و به پول و چیز دیگری احتیاج ندارم و همچنین اینجا خوب است و باید سوخت و ساخت تا از زیر مشکلات بیرون آمد و همانطوری که گفتی آدرسم را دقیق برایت بنویسم نوشتم و فرستادم اگر بدستان رسیده و جوابش را برایم بدهید که مطمئن شوم به دستت رسیده است و همان طور که گفتم لازم نیست پیشم بیایید از شما متشکر و سپاسگزارم

دیگر بیشتر از این وقت گرانبهای شما عزیزان را نمی گیرم و شما را به خدای بزرگ می سپارم بابا و ماما ن و خواهرانم را سلام برسانید و روبوسی نمائید عمو نرگس را سلام برسان و روبوسی نما و زن داداش را سلام فراوان برسان پسر عمو فرهاد با ابوی و اخوی سلام برسانید دائی حسن را با خانواده و آقا عمو محمد و پسرش حسین را با خانواده سلام برسانید تمام فامیلان تهرانی – سنگسری – زیاری – گرمساری – آراوانی و شریف آبادی و آشنایان و رفقان و همسایگان را سلام فراوان برسانید و از قول من به همه آنها عید را تبریک بگویید و در ضمن تمام کارمندان بیمارستان زعیم را سلام برسانید.

مخصوصا آقا دکتر و خانم دکتر و دخترش را سلام برسانید و عید را بر همه تبریک بگویید آقای خلیلی و آقا خسرو سیدی و آقای کریمی را با خانواده سلام برسانید من هم سلامتی خودم را به شما می رسانم و عید را بر همه شما مبارک باد می گویم و امید از خدا دارم که تا عید سال دیگر باز هم در کنار یکدیگر باشیم دیگر بیشتر از این وقت گرانبهای شما عزیزان را نمی گیرم.

آن که همیشه به یاد شما بوده و هست *** قربانتان حسین حر منتظر جواب نامه هستم خدانگهدارتان باشد

ای وای، ای وای چه گویم که دلم خانه درد است ***  افسانه شادی و خوشی رفته است از دست

از طريق
نوید شاهد
منبع
مرکز اسناد اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا