زندگی نامه شهید سلیم ابراهیمی

شهید سلیم ابراهیمی  سوم مرداد 1343، در روستای تازه کندن تابعه شهرستان مراغه به دنیا آمد. پدرش شاه بابا، کشاورزی می کرد و مادرش صدیقه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. خیاط بود. سال 1360 ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. بیست و پنجم اسفند 1362، در جزیره مجنون عراق بر اثر موج انفجار و سوختگی شدید به شهادت رسید. مزار وی در بهشت زهرای شهرستان تهران قرار دارد.

از تولد تا شهادت؛

شهید سلیم ابراهیمی در تابستان 1343 در روستای حوریلر از توابع لیلان به دنیا آمد. از همان دوران کودکی از نظر رشد جسمی، فکری و اجتماعی از همسالان خود جلوتر بود. در هفده سالگی ازدواج نمود و صاحب دو پسر به نامهای سعید و وحید شد.

وی به مساجد و محافل مذهبی علاقه فراوانی داشت که یک بار هم در راه مراجعت به مسجد مورد ضرب و شتم مأموران ساواک قرار گرفت. وی در سالهای پیروزی انقلاب با آنکه در سنین نوجوانی قرار داشت در تمامی تظاهرات شرکت می کرد.

بعد از پیروزی انقلاب او را به دلیل تدین و باهوشی خاصی که داشت به عنوان مسئول بسیج شهرستان بنائم برگزیده شد. که همواره در این راه با سخت کوشی و تلاش به خدمت مردم می پرداخت.

شهید سلیم ابراهیمی چه زیبا در وصیت نامه خود مناجات می کند:

خدایا عاشق لقای توأم، دیگر بار می خواهم به یاد تو و به عشق تو زندگی کنم، می خواهم تو را ناظر بر اعمالم ببینم، می خواهم تو را در لحظه به لحظه حیاتم حاضر و ناظر بدانم. بارالها؛ چشمانم را طوفانی کن، دوباره گونه هایم را با شقایق شرمساری آذین ببند و لحظه ای مرا به خودم وا مگذار.

خداوندا؛ می خواهم آینده را با عشق تو رنگ آمیزی کنم، بارالها می خواهم ظلمت دل عصیان زده را با نور حقیقت روشن و منور سازی. اللهم اجعل عواقب امورتا بالخیر، بحق ائمه اطهار علیهم السلام.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =