زندگینامه شهدا

زندگینامه شهید هاشم بندار

شهید هاشم بندار

بسم رب الشهداء و الصدیقین
✨زنده نگه داشتن یاد شهدا ، کمتر از شهادت نیست.✨
(مقام معظم رهبری؛ حضرت آیة الله خامنه ای مدظله العالی)
نام : هاشم
نام خانوادگى: بندار
تاریخ و محلّ تولّد: 1344/01/22 حسین‏ آباد
تاریخ عروج :1366/07/01
آخرین سمت : فرمانده‏ى گردان لیلة القدر لشكر 5 نصر
محل شهادت: جزیره مجنون
محل مقبره: بهشت رضا
زندگینامه:
 
هاشم بندار فرزند “محمود “در بیست و دوّم فروردین ماه سال 1344 در روستاى حسین آباد متولّد شد. در كودكى پر جنب و جوش بود. در پنج سالگى پدرش فوت كرد و او به همراه دیگر برادرانش در مغازه‏ ى پدر مشغول به كار شد.
صغرى بندار “خواهر شهید “می ‏گوید: «احترام خاصّى به افراد سیّد مى‏  گذاشت. همسرم و بچّه‏  هایم سیّد بودند. هر وقت آن  ‏ها را مى‏  دید از جا بلند مى  ‏شد و به آن  ‏ها سلام مى‏  كرد. با فرزندم كه “دو سال “اختلاف سنّى داشت ـ بازى مى‏  كرد و به او بسیار احترام مى‏  گذاشت، مى  ‏گفت: او سیّد است.»
دوره‏ ى ابتدایى را در مدرسه‏  ى آستانه پرست فعلى و دوره‏  ى دبیرستان را در مدرسه‏  ى مدّرس مشهد به پایان برد. به خاطر شروع جنگ تحمیلى تحصیلات دبیرستان را رها كرد و به جبهه  ‏هاى حق علیه باطل شتافت.
او با مخالفین انقلاب و اسلام صحبت مى‏ كرد تا آن ‏ها را اصلاح نماید. با كسانى كه عقیده‏  اى مخالف با انقلاب داشتند معاشرت نداشت. با كسانى رفت و آمد مى ‏كرد كه با او هم عقیده باشند. علاقه‏  ى زیادى به امام داشت و به شدّت از امام و انقلاب حمایت و پشتیبانى مى‏ كرد; در 14 سالگى به جبهه رفت. سنّش براى رفتن به جبهه كم بود، به همین خاطر كپى شناسنامه‏ اش را دست‏كارى كرد تا بتواند به جبهه برود.
در مصاحبه‏ اى در مورد جنگ گفته است: «جبهه و جنگ مانند قلب انسان است. اگر قلب از كار بیفتد، تمام اعضاى بدن از كارمى‏افتند.
در اكثر عملیّات‏ها از جمله: عملیّات ام ‏الحسنین، طریق ‏القدس، فتح ‏المبین، فتح بستان، شكست حصر آبادان، آزاد سازى خرّمشهر،رمضان، بدر، خیبر، والفجرها و كربلاها، چه در لباس یك بسیجى عاشق امام و چه به عنوان فرمانده  ‏ى گردان رزمى شركت داشت.
در جبهه مدّتى بیسیم‏چى و مدّتى فرمانده بود.
در فتح قلّه‏  هاى اللّه اكبر در كنار شهید چمران و همرزمان دیگر، بیسیم‏چى بود و بعد فرمانده‏  ى گردان لیله ‏القدر شد. همچنین فرماندهى گردان رزمى مخابرات را نیز برعهده داشت.
مى  ‏گفت: «تا زمانى كه جنگ باشد در جبهه مى  ‏مانم.»
در سال 1362 عضو رسمى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى شد.
فاطمه بادل ـ”مادر شهید “مى‏  گوید: «به او مى‏  گفتم: لباس سپاه را بپوش تا من ببینم. مى‏  گفت: این لباس سپاه، مقدّس است.
«در منطقه به او «هاشم شش كلّه» مى  ‏گفتند؛چون تنها بیسیم ‏چى‏ اى بود كه تمام رمزهاى بیسیم‏  هاى فعّال در محور را حفظ بود.
محمّدامیرى “همرزم شهید “مى‏ گوید: «فرمانده ‏اى مقتدر بود، اخلاق بسیار خوبى داشت. در اكثر عملیّات  ‏ها حضور داشت. اگر در مرخّصى بود، سریع خودش را به عملیّات مى‏ رساند و حتّى از دوستانش دعوت مى  ‏كرد تا در عملیّات‏ ها حاضر شوند. با نیروهاى تحت امرش بسیار با مهربانى برخورد مى‏ كرد. اگر سربازى در هنگام عملیّات مرخّصى مى‏ خواست به او مرخّصى مى‏  داد.
عروج:
هاشم بندار در تاریخ 1366/06/19 كه در منطقه‏ى عملیّاتى بر اثر اصابت تركش مجروح شد، در تاریخ1366/06/21 در بیمارستان شهید كامیاب بسترى گردید. سرانجام در تاریخ1366/07/01 به درجه رفیع شهادت نایل گشت.
معراج
پیكر مطهّرش در بهشت رضا(علیه السلام) دفن مى‏باشد.
  وصیت نامه
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوندا، از گناهان من درگذر. خدایا، مواظب این بنده ی ضعیف باش، زیرا که اگر او را به خود بگذاری، از جاده ی اصلی منحرف می شود. پروردگارا، اگر نماز و روزه هایم مورد قبولت واقع نشده است، به بزرگی خودت از من بگذر. معبودا، توفیقی ده که با شهادتم دین خود را ادا کنم. بر خانواده ام صبر و شکیبایی عنایت کن. اجر آنان را با گریه و زاری کم نکن. خدایا، رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی را که زندگی دوباره به ملت ایران داد، تا انقلاب حضرت مهدی (عج) نگهدار و سلامتی به او بده.
مادرم، می دانم که ناراحتید، اما مگر ام البنین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) ناراحت نبودند، مگر حضرت زینب (س) از نزدیک برادرش را در خون ندید. اکنون این حسین است که بر جماران نشسته، او نایب امام حسین (ع) و نایب امام زمان (عج) است. پس هیچ فرقی بین آن ها نیست. خواهرانم، صبر داشته باشید، همانند حضرت زینب (س) که برادرش را در گودال قتلگاه دید و صبور بود.
برادرانم، اگر راهم را ادامه ندهید، دچار عذاب الهی خواهید شد و اگر راه مرا ادامه دهید (که همان راه امام و شهدا است ) پاداش بزرگی در نزد خدا خواهید داشت.
و ای اقوام و خویشان، دنیا ارزشی ندارد. عمل خوب انجام دهید و لحظه ای از راه امام و انقلاب جدا نشوید.
هاشم بندار
 
شادی ارواح پاک و طیبه و مطهر و منور امام(رحمت الله علیه) و شهداء ، و برای سلامتی وطول عمر نایب برحق امام عصر(عجل الله تعالی)، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) صلوات ــــــــــــــــــــــ  اختصاصی کانال حر زمان
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا