زندگینامه شهدا

زندگی نامه شهید محمد مهدی تقی زاده

شهید محمد مهدی تقی زاده به تاریخ 8/7/1318 در روستای واشان از توابع شهرستان بیرجند و در خانواده ای متدین ومذهبی دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی را در روستای زادگاهش به پایان رسانید و ازآنجا که خانواده اش اهل معرفت و از ارادتمندان اهل بیت بودند او را برای کسب معارف اسلامی به حوزه علمیه بیرجند فرستادند. محمد مهدی که از استعدادهای سرشاری برخوردار بود زیر نظر اساتید بزرگی چون آیت الله عارفی (ره) مدارج تحصیلی را طی نموده و پس از سالها تلاش وآموختن معارف اسلامی، به منظور تبلیغ وارشاد مردم زادگاهش، به روستای واشان بازگشت.

این روحانی عالی قدر ضمن رسیدگی به امور مذهبی مردم روستا، به کار کشاورزی نیزمشغول بود. وی در بیست و پنج سالگی با دختر عمویش ازدواج کرد که ثمره این ازدواج داشتن پنج پسر و یک دختر بود.

از ویژگیهای اخلاقی وی می توان به پرهیزگاری و تقوا، معلم دلسوز و مهربان برای آموختن تعالیم دینی به دیگران، زحمتکش و پرکار، جدی بودن در امر ارشاد و راهنمایی مردم واجرای فریضه امربه معروف و نهی از منکر اشاره نمود. آرزو داشت فرزندانش پرتلاش و خدوم برای مردم و جامعه بار بیایند.

شهید روحانی محمد مهدی تقی زاده، بر حسب تکلیف درسال 1365 لباس رزم پوشید و از طریق بسیج عازم جبهه گردید. وی در تاریخ 9/9/1365 حین اعزام به جبهه، درمحورجاده بیرجند – مشهد بر اثر واژگونی خودرو، به فیض شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا