وصیت نامه شهدا

وصیت نامه شهید مدافع مهدی ثامنی راد

با عرض سلام محضر مبارک حضرت ولی عصر امام زمان(عج) و روح پر فتوح حضرت امام خمینی(ره) و شهدای صدراسلام تا به حال و مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و خانواده و دوستان عزیزم.

حضور و توفیق اینجانب به این سرزمین امام زمان(عج) و خدمت کردن در این راه مقدس که یک اعلام حکم جهاد از جانب ولی امر مسلمین اعلام شده است بسیار خوشایندست.

تقدیر چگونه باشد خدا می داند. ولی وظیفه و شرع را باید عمل نمود و این چند جمله را که در موضوعات مختلفی آن را بیان می دارم و به این مصحف می نگارم؛

1- دوستان و هم رزمان من سلام؛ آنچه از این خلقت به این حقیر اثبات شده این بود که هیچ چیز را از این ندیدم که دوستان صداقت دینی داشته باشند و کاری به این ناملایماتی که اتفاق می افتد در بین افراد، سازمان و جامعه نداشته باشند.

ما باید سعی کنیم کار و وظیفه خود را به نحو احسن و آن طوری که وظیفه ما هست انجام دهیم؛ و سعی کنیم در حیطه ی کاری خود پیشرفت کنیم و یک فردی باشیم دارای معلومات عالی و بدانید که ما باید با کسب تجربه افرادی مفید باشیم، برای حفظ و حراست و نگهداری اسلام.

برادران من! خود را دست کم نگیرید. دنیا و ابرقدرت های دنیا از لباس سبز ما و اسم ما می ترسند و آن هم بخاطر ایمان درون قلب شما دوستان است. خود را کوچک نشمارید، بدانید که ما الگویی همچون اباعبدالله الحسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) داریم.

ما علی اکبر (ع) و علی اصغر(ع) داریم. این خاندان عصمت و طهارت از کودک شش ماهه برای ما الگو قرار دادند تا پیرمردی همچون حبیب ابن مظاهر. پس بدانید ادامه دادن راهی همچون این بزرگواران، راه به شهادت و رسیدن به معبود حقیقی است.

براستی که صحبت و درد دل زیاد است ولی نه این حقیر مجال نوشتن دارم و نه اینجا دل و جان فرصتی می دهد که از کربلایی بودن دل کند و آن را توصیف کرد. چند خواهش دارم؛ یکی اینکه نماز اول وقت، گشایش از مشکلات است؛ دوم صبر و تحمل؛ سوم به یاد امام زمان(عج) باشیم.

در آخر از همه دوستان درخواست دارم که بنده را حلال کنند و اگر در فرصتی باعث آزرده شدن دل شما شدم، از من بگذرید.

2- چند کلامی با دوستان و مسجدی های عزیز؛ با عرض سلام و صلوات حضور شما بزرگواران. شب عملیات است همه دارند مهیا می شوند به نوع های مختلف، یکی سلاح تمیز می کند، یکی خشاب پر می کند و دیگر کارها، که فرصت بسیار کم است که خدمت شما بخواهم توضیح دهم.

حاج آقا افشار! دوست عزیز و برو بچه های مسجد و پایگاه و دفتر نیکوکاری؛ بدانید که کاری با قداست بالا در حد بهشتیان انجام می دهید، از شما دوستان خواهش می کنم کار را جدی و به نحو احسن انجام دهید. تبعیض قائل نشوید.

منبع: کتاب «عطر شهادت» همسرانه ای از شهید مدافع حرم «مهدی ثامنی راد»

مجتبی

مدیر سایت حر زمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا