وصیت نامه شهدا

وصیت نامه شهید مدافع مهدی ثامنی راد

با عرض سلام محضر مبارک حضرت ولی عصر امام زمان(عج) و روح پر فتوح حضرت امام خمینی(ره) و شهدای صدراسلام تا به حال و مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و خانواده و دوستان عزیزم.
حضور و توفیق اینجانب به این سرزمین امام زمان(عج) و خدمت کردن در این راه مقدس که یک اعلام حکم جهاد از جانب ولی امر مسلمین اعلام شده است بسیار خوشایندست.
تقدیر چگونه باشد خدا می داند. ولی وظیفه و شرع را باید عمل نمود و این چند جمله را که در موضوعات مختلفی آن را بیان می دارم و به این مصحف می نگارم؛
1- دوستان و هم رزمان من سلام؛ آنچه از این خلقت به این حقیر اثبات شده این بود که هیچ چیز را از این ندیدم که دوستان صداقت دینی داشته باشند و کاری به این ناملایماتی که اتفاق می افتد در بین افراد، سازمان و جامعه نداشته باشند.
ما باید سعی کنیم کار و وظیفه خود را به نحو احسن و آن طوری که وظیفه ما هست انجام دهیم؛ و سعی کنیم در حیطه ی کاری خود پیشرفت کنیم و یک فردی باشیم دارای معلومات عالی و بدانید که ما باید با کسب تجربه افرادی مفید باشیم، برای حفظ و حراست و نگهداری اسلام.
برادران من! خود را دست کم نگیرید. دنیا و ابرقدرت های دنیا از لباس سبز ما و اسم ما می ترسند و آن هم بخاطر ایمان درون قلب شما دوستان است. خود را کوچک نشمارید، بدانید که ما الگویی همچون اباعبدالله الحسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) داریم.
ما علی اکبر (ع) و علی اصغر(ع) داریم. این خاندان عصمت و طهارت از کودک شش ماهه برای ما الگو قرار دادند تا پیرمردی همچون حبیب ابن مظاهر. پس بدانید ادامه دادن راهی همچون این بزرگواران، راه به شهادت و رسیدن به معبود حقیقی است.
براستی که صحبت و درد دل زیاد است ولی نه این حقیر مجال نوشتن دارم و نه اینجا دل و جان فرصتی می دهد که از کربلایی بودن دل کند و آن را توصیف کرد. چند خواهش دارم؛ یکی اینکه نماز اول وقت، گشایش از مشکلات است؛ دوم صبر و تحمل؛ سوم به یاد امام زمان(عج) باشیم.
در آخر از همه دوستان درخواست دارم که بنده را حلال کنند و اگر در فرصتی باعث آزرده شدن دل شما شدم، از من بگذرید.
2- چند کلامی با دوستان و مسجدی های عزیز؛ با عرض سلام و صلوات حضور شما بزرگواران. شب عملیات است همه دارند مهیا می شوند به نوع های مختلف، یکی سلاح تمیز می کند، یکی خشاب پر می کند و دیگر کارها، که فرصت بسیار کم است که خدمت شما بخواهم توضیح دهم.
حاج آقا افشار! دوست عزیز و برو بچه های مسجد و پایگاه و دفتر نیکوکاری؛ بدانید که کاری با قداست بالا در حد بهشتیان انجام می دهید، از شما دوستان خواهش می کنم کار را جدی و به نحو احسن انجام دهید. تبعیض قائل نشوید.
منبع: کتاب «عطر شهادت» همسرانه ای از شهید مدافع حرم «مهدی ثامنی راد»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا