زندگینامه شهدا

زندگینامه شهید سید علی موسوی

شهید سید علی موسوی

نام : سيدعلي
نام خانوادگی : موسوي
تاريخ تولد :۱۳۴۶
نام پدر :محمدعلي
تاریخ شهادت : ۰۹\۰۱\۱۳۷۱
محل تولد :تهران / كرج
طول مدت حیات :۲۵
محل شهادت :ارتفاعات ۱۴۶ فكه
مزار شهید :بهشت زهرا(س) قطعه ۵۳

سال ۱۳۴۶بود، عطر ياس فضاي خانه را پر کرده بود. خانواده‌ي موسوي در تهران در انتظار تولد کودکي از سلاله زهراي اطهر بودند، سيدعلي که چشم گشود، آشنايان غرق در شادي شدند.

دوران کودکي براي سيد علي سرشار از شادي‌هاي کودکانه بود. دانش‌آموز سال دوم راهنمايي بود که عشق امام چنان وجود مشتاقش را در بر گرفت، که با دست‌کاري شناسنامه برادر بزرگترش که قبل از تولد او جان سپرده بود، در ۱۳ يا ۱۴ سالگي برگه اعزام به جبهه را دريافت نمود.

و به سوي جبهه شتافت، ميعادگاهي که ذره ذره وجودش را به سوي خود فرا مي‌خواند. سيد علي از سال ۶۴-۱۳۶۳ لباس سبز سپاه پاسداران را بر تن کرد، و در گردان تخريب لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) مشغول شد، در همان گردان نيز هنگام پاک‌سازي ميدان مين بر اثر انفجار انگشت شصت خود را از دست داد، و ترکشي نيز در پايش يادگار داشت.

جنگ به پايان رسيده بود، اما آشوب درون سيد علي را آرامشي نبود، بايد کمبودها را جبران مي‌کرد، سپس درمجتمع رزمندگان در طي دوسال تحصيل ديپلمش را در رشته ادبيات و علوم انساني گرفت.

مسجد بقية‌الله و هيئت محبان‌الزهرا (س) از مراکز فعاليت او بودند.

سيدعلي در سال ۱۳۷۰ ازدواج کرد.

عروج :

در همان سال نيز با گروه تفحص آشنا شد و به اين گروه پيوست و به اطراف ارتفاعات ۱۴۶فکه در منطقه عملياتي والفجر۱ اعزام شد، و سرانجام نيز در نهمين روز از فروردين ماه سال ۱۳۷۱ در ايام ماه مبارک رمضان در سن ۲۵ سالگي هنگام جستجوي پيکر شهدا بر اثر انفجار مين و اصابت ترکش به ريه به آرزوي ديرينه‌اش رسيد و به آسمان پر گشود.

پيکر پاک او را در بهشت‌زهراي تهران در قطعه ۵۳ به خاک سپردند.

شادی ارواح پاک و طیبه و مطهر و منور امام(رحمت الله علیه) و شهداء ، و برای سلامتی وطول عمر نایب برحق امام عصر(عجل الله تعالی)، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) صلوات ــــــــــــــــــــــ اختصاصی کانال حر زمان

برچسب ها

مجتبی

مدیر سایت حر زمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =