زندگینامه شهدا

زندگینامه شهید آرش آزما

شهید آرش (حامد) آزما
فرزند : صادق
تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۰/۲۹
محل شهادت : شلمچه
مزار شهید : بروجرد
خيل شهيدان كوچيده‌اند اما كاروان شهادت هنوز در گذار است و سالكان صراط عشق را به مجاهدتي عظيم فرا مي‌خواند، جانهاي شيدايي را كه روايتگر حريت و دلاوري و معنا كننده عشقند.
حامد آزما جوانمردي از خطه “بروجرد” كه با درخششي ماندگار در لشكر انصارالحسين(علیه السلام) همدان، نام خود را در مجموعه سروقامتان شهيد و شهيدان زنده اين لشگر براي هميشه ماندگار كرد.
او به هنگام شهادت تنها 19 سال داشت اما جواني او مانع آن نشد كه فرماندهي تخريب يكي از گروهانهاي لشگر انصار را عهده‌دار نشود.
به گفته همرزمانش، شهيد آزما مديريت هوشمندانه‌اي در اجراي مأموريت‌ها داشت و علاقمندي او به خانم، حضرت فاطمه(سلام الله علیها) از ويژگيهاي بارز او بوده به طوريكه با خلوصي وصف ناپذيرش همواره زمزمه فاطمه(سلام الله علیها) را بر لب داشت و سرانجام اين دلدادگي او را فاطمه گونه به وادي شهادت و ديدار حضرت دوست كشاند.
شهيد حامد آزما در عمليات كربلاي پنج مجروح و در واپسين روزهاي دي ماه سال 65 به شهادت رسيد.
به نقل از يكي از همرزمانش او ابتدا از ناحيه كمر مجروح و پس از انتقال به مكاني ديگر از ناحيه صورت بشدت مصدوم و فاطمه گونه دعوت حق را لبيك گفت.
بعد از گذشت سی و یک سال از شهادت او، نام و یاد حامد آزما همچنان در دل همرزمان و دوستانش همچون روزهای نخستین آشنایی با او، زنده است…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا